Xarici sularda üzən dənizçilər də Azərbaycanın haqq səsini dünyaya çatdırır
Xarici sularda üzən dənizçilər Azərbaycanın haqq səsini dünyaya çatdırmaqda davam edirlər. “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) üçrəngli bayrağımız altında xarici sularda istismar olunan gəmilərində üzən dənizçilər Azərbaycanın haqq işinə və Milli Ordumuzun qətiyyətli mübarizəsinə dəstək nümayiş etdiriblər.
ASCO-dan bildirilib ki, dənizçilər çalışdıqları gəmilərin göyərtəsində əllərində Prezident İlham Əliyevin “Qarabağ Azərbaycandır və nida işarəsi” fikrini əks etdirən posterlə foto çəkdirib və bu fotoları #Karabakh #AllForKarabakh #KarabakhIsAzerbaijan həştəqlərindən istifadə edərək sosial şəbəkələrdə paylaşıblar.
Vətəndən uzaqda çalışan dənizçilər bu yolla Ermənistanın yalanlarına və təcavüzkar siyasətinə qarşı çıxdıqlarını, Qarabağın Azərbaycana məxsus olduğunu diqqətə çatdırıblar. Bu təşəbbüsə ASCO-nun Xəzərdənkənar sularda fəaliyyət göstərən “Şair Vaqif”, “Şair Sabir”, “Natəvan”, “Hüseyn Cavid”, “Laçın”, "Gəncə" gəmiləri qoşulub.
Bir daha vurğulayaq ki, Azərbaycan dənizçiləri harada üzmələrindən asılı olmayaraq hər zaman Ali Baş Komandan İlham Əliyevin ətrafında sıx birləşiblər. Fədakar dənizçilər Milli Ordumuzla fəxr edir, xalqımıza davamlı qələbə sevincləri arzulayırlar.

Sailors in Foreign Waters Voice Azerbaijan’s Truths to the World
Seamen, sailing in foreign waters continue voicing Azerbaijan’s justful cause all over the world. The sailors on the ships operated by Azerbaijan Caspian Shipping CJSC (ASCO) under our tricolour flag continue showing their support for Azerbaijan’s righteous cause and the determined efforts of our National Army.
ASCO reports that the seamen on board the ships they were employed on took a photograph of themselves with a poster showcasing President Ilham Aliyev’s statement ‘Karabakh is Azerbaijan and exclamation mark’ and shared these images on social networks with the hashtags #Karabakh, #AllForKarabakh and #KarabakhIsAzerbaijan.
The sailors working far from their homes have thus demonstrated their opposition to the lies and aggressive policy pursued by Armenia and once again declared that Karabakh belonged to Azerbaijan. The initiative was picked up by Shair Vagif, Shair Sabir, Natavan, Huseyn Javid, Lachin, and Ganja vessels operated by ASCO outside the Caspian Sea.
We underline once again that regardless of where they sail, the Azerbaijani seamen always stand united by the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev. The selfless sailors are proud of our National Army and wish continuous victory to our people.