Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi Azərbaycan Ordusuna dəstəyini ifadə edib
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi sentyabrın 27-də Ermənistanın ölkəmizə qarşı həyata keçirdiyi növbəti hərbi təxribata cavab olaraq Azərbaycan Ordusunun başladığı uğurlu əks-hücum əməliyyatlarının işğal edilmiş ərazilərin azad olunması ilə nəticələnəcəyinə əminliyini bildirir.
Azərbaycanın Şanlı Ordusunun uğurlu əməliyyatına dəstək olmaq məqsədilə Mərkəzin əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə onların əməkhaqlarının bir hissəsi Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fonduna köçürülüb.
Vurğulanıb ki, Azərbaycanın tarix yazdığı bu günlərdə Mərkəzin üzvləri Ermənistanın təcavüzkar əməlləri haqqında obyektiv məlumatların dünya ictimaiyyətinə çatdırılması istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.

Международный центр Низами Гянджеви поддержал Азербайджансую Армию
Международный центр Низами Гянджеви выражает уверенность в том, что контрнаступательные операции армии Азербайджана, начатые 27 сентября в ответ на очередную военную провокации Армении, завершатся освобождением оккупированных территорий.
«В целях поддержки успешной операции доблестной армии Азербайджана сотрудники Центра по собственной инициативе перевели часть своей заработной платы в Фонд помощи вооруженных сил Азербайджана. В эти дни, когда Азербайджан творит историю, члены Центра продолжают деятельность в направлении предоставления мировому сообществу объективной информации об акте агрессии Армении», - говорится в сообщении организации.
Отметим, что Центр является организацией, созданной по инициативе Президента Азербайджана Ильхама Алиева и объединяет вокруг себя влиятельных мировых лидеров.