Azərbaycan Avtomobil Federasiyası orduya dəstək üçün “Pikap”ları təqdim etdi
Azərbaycan Avtomobil Federasiyası Ermənistanın sentyabrın 27-dən başlayan təxribatlarına qarşı hərbi əməliyyatlar aparan Azərbaycan Ordusuna, ərazilərimizin bütövlüyü uğrunda döyüşən hərbçilərimizə dəstək məqsədilə ordu qərargahına yüksək keçidli avtomobillər kateqoriyasına aid, texniki imkanları hərbi nəqliyyat vasitələrinə uyğun olan “Pikap” tipli avtomobillər təqdim edib.
Federasiyadan bildiriblər ki, Azərbaycan Ordusunun maddi-texniki bazasının gücləndirilməsinə, eləcə də düşmənə qarşı son günlər aparılan uğurlu hərbi əməliyyatlara töhfə vermək üçün 10 ədəd “Pikap” tipli avtomobil ön cəbhədə yolsuzluq şəraitində istifadə məqsədilə təhvil verilib.

АФА передала Азербайджанской Армии 10 автомобилей-пикапов
Автомобильная федерация Азербайджана (АФА) в целях поддержки нашей армии, с 27 сентября проводящей военные операции в ответ на провокации Армении, предоставила штабу ВС автомобили типа «пикап», технические возможности которых соответствуют военным транспортным средствам.
«Для усиления материально-технической базы Азербайджанской Армии, а также для внесения вклада в успешное проведение военных действий против врага, были переданы 10 автомобилей «пикапов» для использования на передовой в условиях бездорожья», - говорится в сообщении федерации.