Azərbaycan Dağlıq Qarabağda vəziyyətin gərginləşməsi fonunda Ermənistanın onun neft və qaz kəmərlərinə hücumunun cavabının çox sərt olacağını bildirib.
Bu barədə oktyabrın 14-də Avstraliyanın “SBS News” portalı məlumat yayıb.
Məqalədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin “Haber Türk” telekanalına müsahibəsindən sitat da yer alıb: “Ancaq əgər Ermənistan bu çirkin planları, yəni, boru xətlərinin sıradan çıxarılması planlarını həyata keçirərsə, onlar üçün cavab çox ağır olacaq. Biz bu barədə artıq xəbərdarlıq etmişik”.
Yazıda Azərbaycanın mülki obyektlərini hədəfə alan Ermənistanın hərbi obyektlərinin məhv ediləcəyi barədə Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin bəyanatına da yer verilib.
Bununla yanaşı, məlumatda Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin erməni qüvvələrinin təmas xəttində yeni hücumları, həmçinin Tərtər, Ağdam və Ağcabədi rayonlarının artilleriya atəşinə tutulması barədə məlumatı da əksini tapıb. Bildirilib ki, həmin hücumlar nəticəsində bir neçə mülki vətəndaş həlak olub və yaralanıb. Yaralananlar arasında jurnalistlər də var.

Azerbaijan accused Armenia on Wednesday of trying to attack its gas and oil pipelines and warned of a "severe" response, as tensions mounted over a fraying ceasefire in Nagorno-Karabkah, the Australian news portal SBS News said in an article on October 14.
“If Armenia implements these dirty intentions, i.e. plans to put the pipelines out of operation, then the response to their actions will be very tough. We have already warned them about this,” the news portal cited President of Azerbaijan Ilham Aliyev as saying in his interview with Haber Turk TV channel.
The portal also referred to the statement of the Azerbaijani Defense Ministry that Armenia’s military facilities targeting civilian facilities will be destroyed.
Moreover, Azerbaijan's Defense Ministry accused Armenian forces of new attacks on Azerbaijani army positions along the line of contact that divides the two sides, and that the Terter, Aghdam and Aghjabedi regions inside Azerbaijan were under artillery fire. As a result of the shelling, one Azerbaijani civilian was killed and several people, including journalists, were injured.