Tomas Qolts: Ermənistan çalışır ki, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinə xaricdən müdaxilə olsun (Trend)
Azərbaycanın mülki əhalisinə və infrastrukturuna hücum etməklə, çarəsiz Ermənistan Azərbaycanı cavab tədbirlərinə vadar etməyə və bununla da xaricdən, məsələn Rusiyadan müdaxilənin baş verməsinə çalışır.
Bunu amerikalı jurnalist, ADA Universitetinin fəxri doktoru Tomas Qolts deyib.
O ümidvar olduğunu bildirib ki, Azərbaycan bu təxribata uymayacaq və işğal olunmuş ərazilərinin azad edilməsi üçün uğurlu hərbi əməliyyatları davam etdirəcək.
Kanadalı jurnalist Maykl Geller isə öz növbəsində Trend-ə bildirib ki, bütün ağıllı insanlar Azərbaycan Müdafiə nazirinin Ermənistan ərazisindən Azərbaycan ərazilərinin atəşə tutulmasının təxribat xarakteri daşıdığı və Ermənistanın döyüş əməliyyatlarının ərazisini genişləndirdiyi barədə bəyanatı ilə razılaşır.

Thomas Goltz: Armenia wants to invite outside intervention in Nagorno-Karabakh conflict (Trend)
Through its attacks on Azerbaijani infrastructure and civilian population, an increasingly desperate Armenia seems to want to invite Azerbaijani retaliation in order to widen the conflict and thus invite outside intervention, such as Russia, said Thomas Goltz, journalist, professor at the University of Montana (US), Honorary Doctor of ADA University.
Goltz expressed hope that Azerbaijan does not take that 'bait' and continues its steady progress exclusively inside Nagorno-Karabakh and surrounding districts occupied by Armenia.
Canadian journalist Michael Geller said that all reasonable people would agree with Azerbaijan’s Defense Minister who is quoted as saying ‘Opening fire on the territory of Azerbaijan from the territory of Armenia is clearly provocative and expands the zone of hostilities.’