Erməni faşistlərinin təxribatı Horadiz sakinlərini qorxutmur (Azərtac)
Erməni faşistləri cəbhəboyu dinc sakinlərimizi hədəf alaraq ağır artilleriyadan istifadə edir. Nəticədə isə mülki şəxslər həyatını itirir, xəsarət alır və xeyli sayda dağıntı qeydə alınır.
Belə yaşayış məntəqələrimizdən biri də Horadiz şəhəridir. Düşmənin təxribatından qorxmayan horadizlilər gündəlik təsərrüfat qayğıları ilə məşğuldurlar.
Horadiz sakini Elçin Quliyevlə söhbət zamanı yerli sakinlərin mətnliyinin bir daha şahidi olduq: “Erməni kimdir ki, biz onlardan qorxaq. Bizim güclü ordumuz düşmənə vaxtında və lazımi cavab verməklə onları torpaqlarımızdan qovur. Biz də hər gün aldığımız qələbə xəbərlərinin sevincini yaşayırıq”.
Xaləddin Cəfərov isə bildirib ki, Azərbaycan əsgərinin hər zəfər xəbərini böyük sevinclə izləyirlər: “Hər gün ordumuzun qəhrəmanlığına şahid oluruq və biz özümüz də torpağımız uğrunda döyüşməyə hazırıq. Bu torpaqlar bizimdir. Bunu hər kəs bilir. Düşmənin burada nə iti azıb? Prezidentimizin dediyi kimi, erməni əsgəri ölmək istəmirsə, rədd olub torpaqlarımızdan getsin. İnanıram ki, Azərbaycan əsgəri necə ki indiyədək onlara tutarlı cavab verib, bundan sonra da bu qələbə xəbərlərini eşidəcəyik”, - deyə o əlavə edib.

Armenian fascists continue targeting our civilians along the front line from heavy artillery, killing and injuring innocent people, destroying their settlements.
One of such targeted settlements is the city of Horadiz. Unafraid of the enemy provocations, the people of Horadiz are back to their routine household chores.
We once again witnessed the bravery of the residents as we spoke to them. Elchin Guliyev said: ‘Why should we even fear the Armenians? We have a powerful army that retaliates timely, expelling them from our lands. We rejoice the victory tides from the front line every day.’
Khaladdin Jafarov confessed that they follow every move of the Azerbaijani soldiers: ‘We see our army perform true heroism every day. We, too, are ready to take up arms for our lands. These lands are ours. Everyone knows that. What is the enemy even doing here? Like our president said, if the Armenian soldiers do not want to die, they must quit our lands. I am confident that we will continue hearing the news of victory from the front line’, he concluded.