“Azərbaycan” İstilik Elektrik Stansiyasının direktoru: Ermənistan ordusunun atdığı raket stansiyaya zərər vurmayıb (Azərtac)
Bildiyiniz kimi, Azərbaycan Ordusunun sarsıdıcı zərbələri qarşısında duruş gətirə bilməyərək geri çəkilən düşmən mülki şəxsləri hədəfə alır və yaşayış məntəqələrimizi atəşə tutur. Ermənistan silahlı qüvvələri oktyabrın 4-də saat 21.30 radələrində “Azərbaycan” İstilik Elektrik Stansiyasına raket atıb. Bu, düşmənin beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq, mülki əhalini hədəfə almasının növbəti bariz sübutudur.
Bu sözləri “Azərbaycan” İstilik Elektrik Stansiyasının direktoru Təhmasib Hüseynov deyib.
Xoşbəxtlikdən raketin boş əraziyə düşdüyünü vurğulayan T.Hüseynov bildirib: “Raket atəşi nəticəsində stansiyamıza heç bir zərər dəyməyib. Düşmənin mülki əhalini xaincəsinə hədəfə alması sakinlərin, o cümlədən stansiyanın kollektivinin qələbə əzmini sarsıda bilməz. Xalqımız bir nəfər kimi, Ali Baş Komandanımızın ətrafında sıx birləşərək Ordumuzun əzəli torpaqlarımızı işğaldan tamamilə azad edəcəyi günü səbirsizliklə gözləyir”.

Директор ТЭС «Азербайджан»: Ракета, выпущенная армией Армении, не нанесла ущерба станции (Азертадж)
Как известно, отступающий враг, не способный устоять перед сокрушительными ударами Азербайджанской армии, обстреливает мирное население и населенные пункты. 4 октября в 21.30 вооруженные силы Армении выпустили ракету по теплоэлектростанции «Азербайджан». Это очередное наглядное доказательство того, что враг, грубо нарушая нормы и принципы международного права, обстреливает гражданское население.
Об этом сказал директор теплоэлектростанции (ТЭС) «Азербайджан» Тахмасиб Гусейнов.
Подчеркнув, что, по счастливой случайности, ракета упала на пустыре, Т. Гусейнов отметил: «В результате ракетного обстрела наша станция не пострадала. Коварный обстрел врагом гражданского населения не сможет сломать стремление к победе у жителей, в том числе, коллектива станции. Наш народ, тесно сплотившись вокруг Верховного главнокомандующего, с нетерпением ждет того дня, когда Азербайджанская армия полностью освободит от оккупации наши исконные земли».