Özbəkistanın “human.uz” və “interpress” xəbər portallarında cəbhə zonasında son vəziyyətlə əlaqədar materiallar çap olunub.
Yazılarda Ermənistanın Yevlax rayonunun ərazisindən keçən Bakı-Tbilisi-Ceyhan əsas ixrac neft boru kəmərinə kaset bombalarından hücum olunub və raket kəmərin 10 metrliyinə düşüb.
Yazıda qədim Gəncə şəhərinə də kasetli raketin atıldığı bildirilir.
“Interpress.uz” portalı Ermənistanın münaqişəyə PKK terrorçularını, həmçinin Suriya və İraqdan olan muzdluları cəlb etdiyini yazır. Bildirilir ki, Azərbaycanın xüsusi xidmət orqanları PKK terrorçularının danışıqlarının səs yazısını əldə edib. Onların danışıqlarında Azərbaycanın güclü ordusu olduğu, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin pilotsuz uçuş aparatlardan səmərəli istifadə etdiyi, erməni tərəfdən çox sayda ölənin olduğu bildirilir.
Məqalələrdə Azərbaycan-Ermənistan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tarixi, Dağlıq Qarabağ və ətraf 7 rayonun işğalı, Azərbaycan Ordusunun Cəbrayıl şəhərini və rayonun bir sıra kəndlərini azad etməsi barədə məlumatlar da verilir.

The Uzbekistan-based news portals human.uz and interpress.uz highlighted the latest situation on the line of contact between Azerbaijan and Armenia.
The news portals reported that the Baku-Tbilisi-Ceyhan main export oil pipeline passing through the Yevlakh region of Armenia was attacked with cluster bombs and the rocket fell within 10 meters of the pipeline.
They also highlighted Armenia’s missile attacks on the Azerbaijani city of Ganja.
The portal interpress.uz wrote that Armenia involved PKK terrorists, as well as mercenaries from Syria and Iraq, in the clashes against Azerbaijan. It was reported that the special services of Azerbaijan have obtained the audio recording of the talks of PKK terrorists.
The Uzbek news portals also provided information about the history of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, the occupation of the Nagorno-Karabakh region and seven surrounding districts, as well as about the liberation of Jabrayil city and several villages by the Azerbaijani Army.