Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidentinin köməkçisi Elçin Əmirbəyov Ermənistanın hərbi təxribatları ilə əlaqədar “Ukraina-24” telekanalına müsahibə verib.
Birinci vitse-prezidentin köməkçisi müsahibəsində Ermənistanın Azərbaycana qarşı son hərbi təxribatları və dövlətimizin öz suveren ərazisini müdafiə etməsi, Ermənistan ərazisindən şəhərlərimizin raket hücumlarına məruz qalması barədə danışıb.
Elçin Əmirbəyov bildirib ki, Ermənistanın Azərbaycana qarşı müharibə cinayətləri, işğalçılıq siyasəti davam edir. Təcavüzkar ölkə Azərbaycan torpaqlarını işğal altında saxlamaqla status-kvonu qorumağa çalışır.
“Azərbaycanın ikinci şəhəri olan Gəncə Ermənistan ərazisindən raket hücumlarına məruz qalıb. Tarixi abidələr, evlər dağıdılıb, ölən və yaralananlar var. Tərtər, Xızı və digər şəhərlər və rayonlara da raket hücumları edilib. Ermənistanın əsas məqsədləri Azərbaycanı daha çox insan itkisinə məruz qoymaqdır. Bununla Ermənistan Azərbaycanı təxribata çəkmək, üçüncü dövlətləri münaqişəyə cəlb etmək istəyir”, - deyə Elçin Əmirbəyov əlavə edib.
Azərbaycan tərəfindən guya əcnəbilərin döyüşdüyü barədə Ermənistan rəsmilərinin məlumatlarını təkzib edən Elçin Əmirbəyov bildirib ki, Azərbaycan Ordusu Ermənistandan 4 dəfə güclüdür. Bu cür feyk xəbərlər dünya ictimaiyyətini çaşdırmağa xidmət edir.
Birinci vitse-prezidentin köməkçisi Azərbaycanın haqlı mübarizəsində göstərdiyi dəstəyə görə Ukrayna dövlətinə təşəkkürünü bildirib. Qeyd edib ki, hər iki ölkə bir-birinin ərazi bütövlüyünü dəstəkləyir.

Representative of Azerbaijan's President for Special Assignments Elchin Amirbayov gave an interview about Armenian provocations to “Ukraina-24” TV channel.
Amirbayov talked about the recent Armenian military provocations the defense of our state's sovereign territory, and Armenian missile attacks on Azerbaijani cities from Armenian territories.
The official informed that Armenia continued its war crimes and occupation policy against Azerbaijan. The violent country is trying to maintain the status quo by keeping the lands of Azerbaijan under occupation.
“The second-largest city of Azerbaijan, Ganja was subjected to Armenian missile attack from Armenian territories. Historical buildings and residential houses were destroyed, deaths and injuries were reported. The main purpose of Armenia is to cause more human losses. With such actions, Armenia intends to provoke Azerbaijan to provocation and involve the third state in the conflict,” Amirbayov said.
Apart from that, Elchin Amirbayov expressed gratitude to Ukraine for its support of Azerbaijan’s just struggle. He noted that both countries support each other’s territorial integrity.