İspaniyanın “Lavanguardia” qəzetində Ermənistanın Azərbaycanın mülki obyektlərinə hücumlarından bəhs edən məqalə dərc olunub. Məqalədə bazar günü səhər Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri - Gəncədə mülki hədəflərin Ermənistan ərazisindən raket atəşinə tutulması barədə məlumat verilir.
İspan qəzeti Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevə istinad edərək, ermənilərin Azərbaycandakı mülki obyektlərə hücumlarının təsadüfi olmadığını yazır. Bildirilir ki, Ermənistanın sistematik hücumları bunun Ermənistan ordusu tərəfindən əvvəlcədən hazırlanmış və döyüş hazırlığı proqramına daxil edilmiş plan olduğunu göstərir.
Vurğulanır ki, Azərbaycan Silahlı Qüvvələri düşmənin atəş nöqtələrini məhv etmək və mülki əhalinin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün kifayət qədər reaksiya göstərir.

Испанская газета Lavanguardia опубликовала статью об атаках Армении на гражданские объекты Азербайджана. В статье сообщается об обстреле гражданских целей с территории Армении в Гяндже, втором по величине городе Азербайджана, в воскресенье утром.
Ссылаясь на помощника президента Азербайджанской Республики – заведующего отделом по вопросам внешней политики администрации президента Хикмета Гаджиева, испанская газета пишет, что атаки армян на гражданские объекты в Азербайджане не случайны. Сообщается, что систематические атаки Армении показывают, что это заранее подготовленный план, включенный в программу боевой подготовки.
Подчеркивается, что Вооруженные силы Азербайджана принимают ответные меры, чтобы уничтожить огневые точки противника и обеспечить безопасность мирного населения.