İspaniyanın “Lavanguardia” qəzetində Ermənistanın Azərbaycanın mülki obyektlərinə hücumlarından bəhs edən məqalə dərc olunub. Məqalədə bazar günü səhər Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri - Gəncədə mülki hədəflərin Ermənistan ərazisindən raket atəşinə tutulması barədə məlumat verilir.
İspan qəzeti Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevə istinad edərək, ermənilərin Azərbaycandakı mülki obyektlərə hücumlarının təsadüfi olmadığını yazır. Bildirilir ki, Ermənistanın sistematik hücumları bunun Ermənistan ordusu tərəfindən əvvəlcədən hazırlanmış və döyüş hazırlığı proqramına daxil edilmiş plan olduğunu göstərir.
Vurğulanır ki, Azərbaycan Silahlı Qüvvələri düşmənin atəş nöqtələrini məhv etmək və mülki əhalinin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün kifayət qədər reaksiya göstərir.

The Spanish newspaper "Lavanguardia" published an article about Armenia's attacks on Azerbaijani civilian objects. The article provides information on the shelling of civilian targets from the territory of Armenia in Ganja, the second-largest city of Azerbaijan, on Sunday morning.
Referring to the Assistant of the President of the Republic of Azerbaijan, Head of Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration Hikmet Hajiyev, the Spanish newspaper writes that Armenian shelling on civilian objects in Azerbaijan is not accidental. It is reported that the systematic attacks of Armenia show that it is a pre-planned action by the Armenian army and included in the combat training program.
It is underlined that the Armed Forces of Azerbaijan react sufficiently to destroy the enemy’s firing points and ensure the safety of the civilian population.