Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Ermənistanın işğalı altında olan Cəbrayıl şəhərini və ətraf kəndləri düşməndən azad etməsi Türkiyənin bütün kütləvi informasiya vasitələri tərəfindən geniş işıqlandırılıb. Əvvəlcə Prezident İlham Əliyevin sosial şəbəkə paylaşımlarına istinad edən media orqanları sonrakı mərhələdə xəbəri dövlətimizin başçısının canlı yayımla Azərbaycan xalqına müraciəti əsasında yayıblar.
Hazırda ölkənin aparıcı telekanallarında cəbhə xəttindəki vəziyyət ekspertlər tərəfindən qızğın müzakirə olunur, Cəbrayıl şəhərinin işğaldan azad olunmasının strateji əhəmiyyəti təhlil edilir.
Məlumatlarla Anadolu Agentliyi, TRT HABER, HABER TÜRK, TGRT, A HABER, BENGÜ TV telekanallarının, habelə “Akşam”, “Təqvim” və s. nüfuzlu qəzetlərin saytlarında tanış olmaq mümkündür.

Mass media of Turkiye widely covered the liberation of Jabrayil city and surrounding villages from the enemy by the Armed Forces of Azerbaijan. At first, the media outlets referring to the social network posts of President Ilham Aliyev, but later spread the news on the basis of the head of state's address to Azerbaijani people via live broadcast.
Readers can find the information on the Anadolu Agency, TRT HABER, HABER TÜRK, TGRT, A HABER, BENGÜ TV channels, as well as Akşam, Taqvim and other media agencies, including reputable newspapers.
Currently, the experts make discussions on the leading TV channels about the situation on the contact line. The experts analyze the strategic importance of the liberation of Jabrayil city.