Son günlər Dağlıq Qarabağda gedən proseslər, ermənilərin Azərbaycana qarşı törətdiyi cinayətlər və Azərbaycan Ordusunun qətiyyətli əks hücumu nəticəsində əldə olunan uğurla Gürcüstan KİV-lərinin diqqət mərkəzindədir.
Qonşu ölkənin report.ge(ingilis, rus), interpressnews.ge, 24news.ge, dalgatv.ge, aktual.ge və digər informasiya portalları, televiziya kanalları Azərbaycan, rus, ingilis və gürcü dillərində cəbhədə baş verən hadisələr barədə oxuculara ətraflı məlumatlar çatdırırlar.
Ermənistan silahlı birləşmələrinin Füzuli, Tərtər rayonlarının kəndlərini, eləcə də oktyabrın 4-də qədim Gəncə şəhərini raket atəşinə tutması, nəticədə dinc əhali arasında 1 nəfərin öldüyü və 32 nəfərin yaralanması, insanlara məxsus tikililərə ziyan dəyməsi Azərbaycanın Baş Prokurorluğunun məlumatı diqqətə çatdırılır.
Eyni zamanda, Azərbaycan Prezidentinin Cəbrayıl rayonunun və ətraf kəndlərin işğaldan azad olunması barədə çıxışı, eləcə də Müdafiə Nazirliyinin son məlumatları foto və videolarla oxuculara təqdim olunur.

Recently, the processes in Nagorno-Karabakh, the crimes committed by Armenians against Azerbaijan, and the successes achieved as a result of the determined counterattack of the Azerbaijani Army have been the focus of the Georgian mass media.
The Georgian media platforms such as report.ge (English, Russian), interpressnews.ge, 24news.ge, dalgatv.ge, aktual.ge and others, as well as TV channels, inform readers about the events taking place on the contact line in Azerbaijani, Russian, English and Georgian languages.
The materials also include information spread by the General Prosecutor's Office of Azerbaijan about the shelling of the villages of Fuzuli and Tartar regions, as well as the ancient city of Ganja on October 4 by the Armenian armed forces. “As a result of the Armenian rocket strike on Ganja city, one civilian was killed, 32 others were injured.”
Moreover, the publications presented photos and videos, Azerbaijani President’s speech on the liberation of Jabrayil district and surrounding villages from occupation and the latest information from the Ministry of Defense.