Son günlər Dağlıq Qarabağda gedən proseslər, ermənilərin Azərbaycana qarşı törətdiyi cinayətlər və Azərbaycan Ordusunun qətiyyətli əks hücumu nəticəsində əldə olunan uğurla Gürcüstan KİV-lərinin diqqət mərkəzindədir.
Qonşu ölkənin report.ge(ingilis, rus), interpressnews.ge, 24news.ge, dalgatv.ge, aktual.ge və digər informasiya portalları, televiziya kanalları Azərbaycan, rus, ingilis və gürcü dillərində cəbhədə baş verən hadisələr barədə oxuculara ətraflı məlumatlar çatdırırlar.
Ermənistan silahlı birləşmələrinin Füzuli, Tərtər rayonlarının kəndlərini, eləcə də oktyabrın 4-də qədim Gəncə şəhərini raket atəşinə tutması, nəticədə dinc əhali arasında 1 nəfərin öldüyü və 32 nəfərin yaralanması, insanlara məxsus tikililərə ziyan dəyməsi Azərbaycanın Baş Prokurorluğunun məlumatı diqqətə çatdırılır.
Eyni zamanda, Azərbaycan Prezidentinin Cəbrayıl rayonunun və ətraf kəndlərin işğaldan azad olunması barədə çıxışı, eləcə də Müdafiə Nazirliyinin son məlumatları foto və videolarla oxuculara təqdim olunur.

В последние дни процессы, происходящие в Карабахе, преступления, совершенные армянами против Азербайджана, и успехи, достигнутые Азербайджанской Армией в ходе контрнаступления, находятся в центре внимания грузинских СМИ.
Новостные порталы Грузии report.ge (английский, русский), interpressnews.ge, 24news.ge, dalgatv.ge, aktual.ge и другие информационные порталы и телеканалы предоставляют читателям подробную информацию о событиях, происходящих на фронте, на азербайджанском, русском, английском и грузинском языках.
Передавалась информация Генпрокуратуры Азербайджана, о том, что вооруженные силы Армении обстреляли 4 октября села Физулинского и Тертерского районов, а также древний города Гянджа, в результате чего один мирный житель погиб и получил ранения 32 человека, а также о причинении ущерба зданиям, принадлежащим гражданским лицам.
Вместе с тем, в формате фотографий и видео читателям представлено речь президента Азербайджана об освобождении Джебраильского района и окрестных сел от оккупации, а также последняя информация об обстановке на фронте от Министерства обороны.