Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri Gəncə və Dağlıq Qarabağ regionuna yaxın olan şəhərlər Ermənistan tərəfindən raket hücumuna məruz qalıb.
Bu barədə oktyabrın 4-də İndoneziyanın ANTARA dövlət informasiya agentliyi və nüfuzlu “Republika.co.ıd” portalı məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Azərbaycan ərazisi olan Dağlıq Qarabağda yerləşən erməni hərbi qüvvələrinin rəhbərləri Azərbaycanın digər şəhərlərinin də onların hədəfləri olduğunu bəyan ediblər. Bu addım münaqişənin daha da böyüməsinə səbəb ola bilər və bu, böyük risk daşıyır.
Məqalələrdə Azərbaycanın Müdafiə naziri Zakir Həsənovun sözləri də sitat gətirilib: “Ermənistanın Azərbaycan ərazilərinə hücumu açıq-aşkar təxribatdır və münaqişənin ərazisinin genişlənməsinə xidmət edir”.
Dağlıq Qarabağın dırnaqarası “rəhbəri” Araik Harutunyanın Azərbaycanın digər şəhərlərinə zərbə endirməyi hədəflədiyini açıqladığına vurğu edilib, onun “Azərbaycanın digər şəhərlərində yerləşən hərbi mövqeləri bundan sonra bizim hədəfimizdir” sözləri yazılarda yer alıb.
Bundan əlavə, məqalələrdə Ermənistan rəsmilərinin bütün vasitələrlə erməni xalqını müdafiə edəcəklərinə dair fikirlərinə də yer verilib.

The second largest city of Azerbaijan, Ganja, and the cities located near the Nagorno-Karabakh region were subjected to rocket firing by Armenia.
The Indonesian state news agency ANTARA and the well-known "Republika.co.id" portal spread the news about it on October 4.
It is reported that the leaders of the Armenian military forces stationed in Nagorno-Karabakh, which is the territory of Azerbaijan, declared that they also targeted other cities of Azerbaijan. This step could lead to further escalation of the conflict and it carries great risks.
The articles referred to the statements made by Defense Minister Zakir Hasanov: “Armenian firing on Azerbaijan's territories is a clear provocation and serves to expand the territory of the conflict.”
It was emphasized that Araik Harutunyan, the "leader" of Nagorno-Karabakh, announced that he aimed to attack other cities of Azerbaijan, and his words "military positions located in other cities of Azerbaijan are our target from now on" are included in the articles.
Besides, the articles included Armenian officials’ opinions that they would defend the Armenian people by all means.