Ərəb ölkələrinin nüfuzlu KİV-ləri – Qətərin “Aljazeera” televiziya kanalı və Misirin “Al Ahram” qəzeti Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri Gəncədə mülki obyektlərin, o cümlədən yaşayış binalarının ermənilər tərəfindən artilleriya atəşinə tutulması, dinc əhali arasında ölən və yaralananların olması barədə xəbərlər yayıblar.
Gəncədən yayılan xəbər və fotoşəkillərə istinadla bildirilib ki, Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycanın ikinci böyük şəhərində, həmçinin Dağlıq Qarabağla yanaşı ərazidə yerləşən Beyləqanda mülki obyektləri və dinc əhalini hədəfə alıblar.
Xəbərlərdə vurğulanıb ki, Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyası Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Ermənistanın bu addımını müharibə cinayəti adlandırıb və Azərbaycan Ordusu qarşısında aciz qalan düşmənin xaincəsinə mülki əhalini atəşə tutduğunu bəyan edib.

The well-known media of the Arab countries - Qatar's "Aljazeera" television channel and Egypt's "Al Ahram" newspaper - published news about the artillery firing of civilian objects, including residential buildings, by Armenian forces in Ganja, the second largest city of Azerbaijan, and the number of deaths and injuries among civilians.
Referring to the photos and news from Ganja, it was highlighted that apart from Ganja, the Armenian armed forces also fired on civilian objects and civilians in Beylagan city near Nagorno Karabakh.
The publication also referred to the statement made by the Assistant to the President of Azerbaijan, Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration Hikmet Hajiyev. He calls this step of Armenia a war crime, stating that being helpless in front of the Azerbaijani Army the enemy attacked civilians.