Gürcüstanın “report.ge” portalı Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin ermənilərin Tərtər şəhəri, Füzuli rayonunun Horadiz şəhərinin və Gəncə şəhərini və dinc əhalini atəşə tutması ilə bağlı açıqlamasını yayıb.
Gürcü, rus və ingilis dillərində yayımlanan materiallarda Ermənistan silahlı birləşmələrinin Azərbaycanın qədim mədəniyyət mərkəzi Gəncə şəhərini atəşə tutması oxucuların diqqətinə çatdırılır. Bu atəş nəticəsində dinc əhali arasında ölən və yaralananların olduğu qeyd olunur.
Bildirilir ki, Ermənistan silahlı birləşmələrinin dinc əhalini və cəbhə xəttindən uzaq olan şəhərləri raket atəşinə tutması düşünülmüş şəkildə həyata keçirilir və əvvəlcədən hazırlanmış plandır.

The Georgian portal “report.ge” has published statements made by the assistant to the President of the Republic of Azerbaijan Hikmat Hajiyev about the Armenian shelling of Tartar city, Horadiz city of Fuzuli district, and Ganja city, as well as civilians.
In articles published in Georgian, Russian, and English, the readers were informed about the Armenian shelling of the cultural centre of Azerbaijan, Ganja city, which caused civilian killings and injuries.
It was also noted that with their pre-prepared plan, the Armenian armed forces purposefully targeted civilians and cities far from the contact line.