Gürcüstanın “report.ge” portalı Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin ermənilərin Tərtər şəhəri, Füzuli rayonunun Horadiz şəhərinin və Gəncə şəhərini və dinc əhalini atəşə tutması ilə bağlı açıqlamasını yayıb.
Gürcü, rus və ingilis dillərində yayımlanan materiallarda Ermənistan silahlı birləşmələrinin Azərbaycanın qədim mədəniyyət mərkəzi Gəncə şəhərini atəşə tutması oxucuların diqqətinə çatdırılır. Bu atəş nəticəsində dinc əhali arasında ölən və yaralananların olduğu qeyd olunur.
Bildirilir ki, Ermənistan silahlı birləşmələrinin dinc əhalini və cəbhə xəttindən uzaq olan şəhərləri raket atəşinə tutması düşünülmüş şəkildə həyata keçirilir və əvvəlcədən hazırlanmış plandır.

Грузинский портал report.ge опубликовал заявление помощника президента Азербайджана – заведующего отделом внешней политики администрации президента Хикмета Гаджиева по поводу обстрелов армянами городов Тертер, Горадиз Физулинского района и Гянджи, а также мирных жителей в населенных пунктах.
В материалах, опубликованных на грузинском, русском и английском языках, до внимания читателей доводится, что вооруженные силы Армении обстреляли из ракет древний культурный центр Азербайджана город Гянджа. В результате этого обстрела среди мирного населения есть погибшие и раненые.
Сообщается, что вооружённые формирования Армении проводят ракетный обстрел мирного населения и городов, расположенных вдали от линии фронта, и что это делается целенаправленно.