Döyüşlərin 9-cu günü: düşmənin hücumlarına məruz qalan Tərtərdən reportaj (Report)
Ermənistan silahlı qüvvələrinin sentyabrın 27-də Azərbaycana qarşı törətdiyi təxribat nəticəsində başlayan gərgin döyüşlər davam edir.
Düşmən Azərbaycanın dinc əhalisini hədəf alır, mülki vətəndaşlara qarşı dövlət terroru həyata keçirir.
Oktyabrın 5-dək ermənilər Tərtər şəhərini və rayonun kəndlərini ağır artilleriya və raketlərdən atəşə tutub. Nəticədə mülki şəxslər həlak olur, yaralılar var. Lakin buna baxmayaraq, Tərtər sakinləri şəhəri tərk etmirlər.
Şəhər sakinləri Azərbaycan Ordusuna güvəndiklərini bildirirlər. Onlar qeyd edirlər ki, şəhər və kəndlərdə həyat öz axarı ilə davam edir, işğaldakı kəndlərimizin düşməndən azad olunması xəbərlərini isə böyük sevinclə qarşılayırlar.
Qeyd edək ki, sentyabrın 27-dən oktyabrın 4-dək düşmən Tərtərdə ümumilikdə 17 sosial obyektə, 250 evə ziyan vurub, 59 ev tamamilə dağıdılıb, 8 mülki şəxs həlak olub, 33 nəfər isə yaralanıb.

Девятый день боев: репортаж из Тертера, который подвергся вражеским атакам (Report)
Интенсивные бои, начавшиеся в результате провокации вооруженных сил Армении против Азербайджана 27 сентября, продолжаются.
Враг берет на прицел гражданское население Азербайджана и осуществляет государственный террор против мирных жителей.
Армяне по сегодняшний день – 5-е октября продолжают обстреливать город Тертер и села района из тяжелой артиллерии и ракетами. В результате погибают и получают ранения мирные жители. Но, несмотря на это, городские и сельские жители не покинули своих домов.
Жители Тертера говорят, что доверяют Азербайджанской армии. Они отмечают, что жизнь в городах и селах продолжается в обычном режиме, и с большой радостью встречают известие об освобождении наших сел от вражеской оккупации.
Отметим, что с 27 сентября по 4 октября в результате вражеского обстрела в Тертере были повреждены 17 социальных объектов, 250 домов, полностью разрушены 59 домов, 8 гражданских лиц погибли, 33 получили ранения.