Erməni faşistləri Tərtərin Əskipara kənd tam orta məktəbini də hədəf alıb (Azərtac)
Ermənistan silahlı qüvvələri müharibə cinayəti törədərək, Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı məntəqələri artilleriya atəşinə tutmağa davam edir. Nəticədə mülki obyektlərə, dinc əhalinin əmlakına külli miqdarda ziyan vurulur, infrastruktur sıradan çıxır.
İşğalçı Ermənistan hərbçilərinin hədəfə aldığı yaşayış məntəqələrindən biri də Tərtər rayonunun Əskipara kəndidir. Düşmənin artilleriya atəşləri nəticəsində sentyabrın 27-dən indiyə kimi kəndin ərazisinə 300-dən çox mərmi düşüb. Nəticədə 1 nəfər kənd sakini yaralanıb, 3 ev dağılıb, 24 evə, 2 yardımçı binaya, həmçinin infrastruktura, kənd təsərrüfatına ziyan dəyib, 5 baş iribuynuzlu, 6 baş xırdabuynuzlu heyvan tələf olub.
Xüsusi qeyd etmək lazımdır ki, Əskipara kənd tam orta məktəbi də artilleriya atəşinə tutulub. Bu, bir daha göstərir ki, Azərbaycan əsgəri ilə üz-üzə döyüşməkdən qaçan düşmən bütün müharibə qanunlarını pozur və bu, vandalizmin açıq-aşkar sübutudur. Beynəlxalq təşkilatlar və dünya dövlətləri isə buna səssiz qalır.

Армянские фашисты обстреляли среднюю школу тертерского села Аскипара (Азертадж)
Вооруженные силы Армении совершают военное преступление и продолжают артиллерийский обстрел густонаселенных районов Азербайджана. В результате наносится большой ущерб гражданским объектам, имуществу мирных жителей, разрушается инфраструктура.
Одним из населенных пунктов, подвергшихся атаке военных оккупанта -Армении, является село Аскипара Тертерского района. В результате артиллерийского огня противника с 27 сентября по настоящее время на территорию села упало более 300 снарядов. В результате пострадал 1 житель села, разрушено 3 дома, повреждены 24 дома, 2 вспомогательных постройки, а также инфраструктура, нанесен ущерб сельскому хозяйству, погибло 5 голов крупного рогатого скота и 6 голов мелкого рогатого скота.
Отметим, что артиллерийскому обстрелу также подверглась средняя школа села Аскипара. Это еще раз показывает, что противник, уклоняющийся от боя один на один с азербайджанским солдатом, нарушает все законы войны, и это является явным свидетельством армянского вандализма. Международные организации и мировые государства по этому поводу хранят молчание.