Döyüşlərə qatılmaq istəyən könüllülərə müraciət
Torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi uğrunda Azərbaycan Ordusunun düşmənə qarşı apardığı döyüşlərdə əldə etdiyi uğurlar xalqımızda döyüş ruhunun yüksəlməsinə səbəb olub. Azərbaycan əsgərinin uğurundan ruhlanan on minlərlə həmvətənimiz Müdafiə Nazirliyinə müraciət edərək Ordumuzla birlikdə könüllü olaraq döyüşlərə qatılmaq istədiyini bildiriblər.
Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi Azərbaycan əsgərinə mənəvi dəstək olduqlarına görə təşəkkür edir və döyüşlərə qoşulmaqla şəxsi heyətin yanında olmaq istəyən hər kəsə dərin minnətdarlığını çatdırır.
Bildiririk ki, könüllü döyüşlərə qatılmaq arzusunda olan döyüş və müharibə təcrübəsinə malik vətəndaşlarımız hərbi hissələrə deyil Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə müraciət etsinlər.

Ministry of Defense addresses volunteers who want to join the fighting
The success of the Azerbaijan Army in the battles against the enemy for the liberation of our lands has caused a rise in the fighting spirit of our people. Encouraged by the success of the Azerbaijani soldier, tens of thousands of our compatriots contacted the Ministry of Defense and expressed their desire to join the battles voluntarily together with our Army.
The leadership of the Ministry of Defense thanks everyone for their moral support of Azerbaijani soldiers and expresses his deep gratitude to those who want to join the fighting and be with our servicemen on the battlefield.
We state that our citizens with combat experience who wish to participate voluntarily in battles should apply to the State Service for Mobilization and Conscription, not to military units.