Döyüşlərə qatılmaq istəyən könüllülərə müraciət
Torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi uğrunda Azərbaycan Ordusunun düşmənə qarşı apardığı döyüşlərdə əldə etdiyi uğurlar xalqımızda döyüş ruhunun yüksəlməsinə səbəb olub. Azərbaycan əsgərinin uğurundan ruhlanan on minlərlə həmvətənimiz Müdafiə Nazirliyinə müraciət edərək Ordumuzla birlikdə könüllü olaraq döyüşlərə qatılmaq istədiyini bildiriblər.
Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi Azərbaycan əsgərinə mənəvi dəstək olduqlarına görə təşəkkür edir və döyüşlərə qoşulmaqla şəxsi heyətin yanında olmaq istəyən hər kəsə dərin minnətdarlığını çatdırır.
Bildiririk ki, könüllü döyüşlərə qatılmaq arzusunda olan döyüş və müharibə təcrübəsinə malik vətəndaşlarımız hərbi hissələrə deyil Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə müraciət etsinlər.

Министерство обороны обратилось к добровольцам, желающим присоединиться к боевым действиям
«Успехи Азербайджанской Армии в боях против противника за освобождение наших оккупированных земель, вызвали у нашего народа подъем боевого духа. Воодушевленные успехами азербайджанских солдат, десятки тысяч наших соотечественников, обратившись в Министерство обороны, выразили желание добровольно вступить в боевые действия вместе с нашей Армией.
Руководство Министерства обороны благодарит за оказанную Азербайджанскому Солдату моральную поддержку и выражает глубокую признательность всем, кто хочет вступить в боевые действия и быть в рядах личного состава.
Заявляем, что нашим гражданам, имеющим боевой опыт, и желающим добровольно участвовать в боях, следует обращаться в Государственную службу Азербайджанской Республики по мобилизации и призыву на военную службу, а не в воинские части.