Türkiyə kütləvi informasiya vasitələri Prezident İlham Əliyevin fəaliyyətinin işıqlandırılmasına geniş yer ayırır. Dövlətimizin başçısının müsahibələri, eləcə də ordumuzun rəşadəti barədə fikirləri, Ali Baş Komandanımızın cəbhədəki qələbələrə dair paylaşdığı yeni məlumatlar bir an içərisində Türkiyə KİV-lərinin ana xəbəri kimi qalmaqdadır.
Prezident İlham Əliyevin işğalçı Ermənistan rəhbərliyinə və dünya ictimaiyyətinə ünvanlandığı mesajlar Türkiyə mediası və ictimaiyyəti tərəfindən sonsuz maraqla qarşılanır.
Mətbuat, eyni zamanda, Ermənistanın Azərbaycana qarşı işğalçılıq siyasəti və davamlı olaraq ölkəmizə qarşı hücumlar həyata keçirməsi nəticəsində yaranmış hərbi gərginlik, düşmən ordusunun dinc azərbaycanlı əhaliyə qarşı namərd hücumları barədə xəbərləri geniş işıqlandırır. Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin döyüş bölgəsindən yaydığı videomateriallar telekanallarda və xəbər saytları tərəfindən yayımlanır.
Məlumatlarla Anadolu, İHA, DHA agentlikləri, TRT Haber, Haber Türk, TGRT, A Haber, Haber Global, Bengü TV, CNN türk telekanallarının, habelə “Akşam”, “Milliyət”, “Sabah”, “Yeni çağ”, “Yeni akit” və s. nüfuzlu qəzetlərin, həmçinin yerli bölgə saytlarında tanış olmaq mümkündür.

Turkish media outlets continue to widely cover the interviews and statements of Azerbaijani President Ilham Aliyev regarding the successes achieved by the Azerbaijani Army on the front.
The Turkish media keeps highlighting the messages by President Ilham Aliyev to the criminal leadership of Armenia and the world community.
The Turkish media reports that Armenia continues its policy of occupation and attacks against Azerbaijan, and the enemy forces keep targeting the civilian population of Azerbaijan. Turkish TV channels and news agencies regularly cover the videos released by Azerbaijan’s Defense Ministry from the zone of hostilities.
Anadolu, IHA and DHA news agencies, TRT Haber, Haber Turk, TGRT, A Haber, Haber Global, Bengu and CNN Turk TV channels, Aksam, Milliyet, Sabah, Yeni Cag and Yeni Akit newspaper regularly cover what is happening on the line of contact between Armenian and Azerbaijani troops.