Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xarici ölkələrin KİV-lərinə müsahibələri Gürcüstan mətbuatının diqqət mərkəzindədir.
Report.ge, 24news.ge, pia.ge, news.ge, aktual.ge və daha bir neçə sayt Azərbaycan Prezidentinin Ermənistanın işğalçılıq siyasəti, region ölkələri üçün yaratdığı təhlükələr, Azərbaycan Ordusunun əks-hücum əməliyyatlarının uğurlu nəticələri barədə fikirlərini yayıblar.
Bu məlumatlar oxuculara Azərbaycan, rus, ingilis və gürcü dillərində təqdim olunur.
Ümumilikdə oktyabrın 15-də və 16-da Azərbaycan Prezidentinin fikirləri ilə bağlı Gürcüstan oxucularına 20-dən çox material yayılıb.

Azerbaijani President Ilham Aliyev’s interviews with foreign media outlets are in the spotlight of Georgian media.
Georgian media outlets - report.ge, 24news.ge, pia.ge, news.ge and aktual.ge - highlighted in the Azerbaijani, Russian, English and Georgian languages the views voiced by President Ilham Aliyev about Armenia’s policy of occupation, the threat posed by Yerevan to regional countries, as well as about the ongoing counteroffensive operations of the Azerbaijani Army.
On October 15 and 16, Georgia’s media outlets published over 20 news releases highlighting the Azerbaijani president’s statements.