Reportajda Ermənistan silahlı qüvvələrinin mülki obyektləri və insanları hədəfə alması nəticəsində itkilər faktlarla tamaşaçıların diqqətinə çatdırılıb.
Cəbhədə döyüşlərin davam etdiyi bildirilən reportajda Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyinin açıqlamasına da yer verilib. Bildirilib ki, Ermənistan işğal etdiyi torpaqlardan çıxmalıdır. Türkiyə bu sahədə bütün səyləri dəstəkləyəcək. Azərbaycan öz ərazisində terrorla mübarizə aparır.
Reportajda, həmçinin Prezidentin köməkçisi-Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevə istinadla Azərbaycan Ordusunun irəlilədiyi, insanlar arasında, orduda ruh yüksəkliyinin olduğu bildirilir. Vurğulanır ki, Azərbaycan Ordusu işğal altındakı torpaqları geri qaytarmağa tam hazırdır.

The video report contained information about losses as a result of targeting civilian objects and people by the armed forces of Armenia.
The statement made by the Turkish Foreign Ministry was also included in the video. It was stated that Armenia must leave the occupied territories. Turkiye will support all efforts in this direction. Azerbaijan fights with terrorism in its own territories.
The reportage also referred to the statement made by the Head of the Foreign Policy Department of the Azerbaijani Presidential Administration Hikmet Hajiyev, saying that there was a high spirit in the army and among people.