Reportajda Ermənistan silahlı qüvvələrinin mülki obyektləri və insanları hədəfə alması nəticəsində itkilər faktlarla tamaşaçıların diqqətinə çatdırılıb.
Cəbhədə döyüşlərin davam etdiyi bildirilən reportajda Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyinin açıqlamasına da yer verilib. Bildirilib ki, Ermənistan işğal etdiyi torpaqlardan çıxmalıdır. Türkiyə bu sahədə bütün səyləri dəstəkləyəcək. Azərbaycan öz ərazisində terrorla mübarizə aparır.
Reportajda, həmçinin Prezidentin köməkçisi-Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevə istinadla Azərbaycan Ordusunun irəlilədiyi, insanlar arasında, orduda ruh yüksəkliyinin olduğu bildirilir. Vurğulanır ki, Azərbaycan Ordusu işğal altındakı torpaqları geri qaytarmağa tam hazırdır.

В репортаже аудитории было рассказано о потерях в результате обстрела гражданских объектов и населения со стороны вооруженных сил Армении.
В заявлении, в котором говорилось, что бои на фронте продолжаются, также было включено заявление МИД Турции. Было заявлено, что Армения должна уйти с оккупированных земель. Турция будет поддерживать все усилия в этой области. Азербайджан борется с терроризмом на своей территории.
В репортаже со ссылкой на помощника президента, заведующего отделом внешней политики администрации президента Хикмета Гаджиева констатируется, что азербайджанская армия наступает, и среди народа, и в армии царит высокий дух. Подчеркивается, что азербайджанская армия полностью готова освободить оккупированные земли.