Misirin “Nile1” və “Aldiplomasy” internet portalları Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi-Prezident Administrasiyası Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin bəyanatlarını, Müdafiə Nazirliyinin cəbhədəki son vəziyyətlə əlaqədar məlumatlarını yayıb.
Bu ölkənin KİV-ləri, həmçinin H.Hacıyevin Azərbaycanın Tərtər rayonunun Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən intensiv atəşə tutulmasının, mülki əhalinin qəsdən hədəfə alınmasının vəhşilik, barbarlıq olması, həmçinin xalqımızın bizə dəstək verən dost ölkələri və riyakarları heç vaxt unutmayacağı barədə bəyanatlarını təqdim edib.
Eyni zamanda, Misir oxucularına məlumat verilib ki, Azərbaycan Ordusu bütün cəbhəboyu düşmənə ağır zərbələr endirib və mühüm mövqeləri işğaldan azad edib.
Bundan başqa, Ermənistan prezidenti Armen Sarkisyanın “Əl-Cəzirə” televiziya kanalına müsahibəsində erməni hərbi birləşmələrinin tərkibində Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsində döyüşən çoxlu sayda muzdlu əsgərin olduğu barədə etirafı da qeyd olunub.

Египетские интернет-порталы Nile1 и Aldiplomasy опубликовали заявления помощника президента Азербайджанской Республики – заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмета Гаджиева и сообщения Министерства обороны относительно последней ситуации на фронте.
В средствах массовой информации этой страны были представлены заявления Х.Гаджиева о том, что интенсивный обстрел Тертерского района Азербайджана со стороны вооруженных сил Армении, преднамеренное нападение на мирное население является жестоким и варварским, и что наш народ никогда не забудет дружественные страны, которые нас поддерживают и тех, кто оказался лицемерным по отношению к нему.
В то же время египетские читатели были проинформированы о том, что Азербайджанская Армия нанесла мощные удары по врагу на протяжении всей линии фронта и освободила важные позиции от оккупантов.
Кроме того, было сообщено о том, что президент Армении Армен Саркисян в интервью телеканалу "Аль-Джазира" заявил, что в составе армянских воинских частей в Нагорно-Карабахском регионе Азербайджана воюет множество наемников.