Misirin “Nile1” və “Aldiplomasy” internet portalları Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi-Prezident Administrasiyası Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin bəyanatlarını, Müdafiə Nazirliyinin cəbhədəki son vəziyyətlə əlaqədar məlumatlarını yayıb.
Bu ölkənin KİV-ləri, həmçinin H.Hacıyevin Azərbaycanın Tərtər rayonunun Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən intensiv atəşə tutulmasının, mülki əhalinin qəsdən hədəfə alınmasının vəhşilik, barbarlıq olması, həmçinin xalqımızın bizə dəstək verən dost ölkələri və riyakarları heç vaxt unutmayacağı barədə bəyanatlarını təqdim edib.
Eyni zamanda, Misir oxucularına məlumat verilib ki, Azərbaycan Ordusu bütün cəbhəboyu düşmənə ağır zərbələr endirib və mühüm mövqeləri işğaldan azad edib.
Bundan başqa, Ermənistan prezidenti Armen Sarkisyanın “Əl-Cəzirə” televiziya kanalına müsahibəsində erməni hərbi birləşmələrinin tərkibində Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsində döyüşən çoxlu sayda muzdlu əsgərin olduğu barədə etirafı da qeyd olunub.

Egyptian news portals ‘Nile1’ and ‘Aldiplomasy’ have published an article about Assistant to the President of Azerbaijan, Head of the Foreign Policy Department of the Azerbaijani Presidential Administration Hikmet Hajiyev’s statements and information of the Ministry of Defense about the recent situation on the contact line.
The Egyptian media also presented H. Hajiyev's statements on the intensive shelling of the Tartar region of Azerbaijan by the Armenian armed forces and the deliberate targeting of the civilian population.
Besides, Egyptian people were informed that the Azerbaijani Army inflicted heavy blows on the enemy along the contact line and liberated important positions from occupation.
Apart from that, the article stated Armenian President Armen Sarkisian's interview with ‘Al-Jazeera TV’ channel, where he shared information about many mercenaries fighting in the Nagorno-Karabakh region of Azerbaijan within the Armenian military units.