Ölkəmizin Los-Ancelesdəki baş konsulu Nəsimi Ağayev Ermənistanın Azərbaycana qarşı son hərbi təxribatları ilə əlaqədar sentyabrın 29-da ABŞ-ın “Current Time TV”, sentyabrın 30-da isə “ABC News”, “NBC News” və “Fox News” telekanallarına müsahibələr verib.
Azərbaycan Respublikasının Los-Ancelesdəki baş konsulluğundan bildiriblib ki, müsahibələrdə N.Ağayev Ermənistanın sentyabrın 27-dən başlayaraq ölkəmizə qarşı növbəti hərbi təxribatı və hücumları, Azərbaycanın mülki əhalisini və mülki obyektlərini qəsdən hədəfə alması, bu təxribatın nəticələri və ümumilikdə Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi haqqında ətraflı məlumat verib.
Baş konsul bildirib ki, Azərbaycan sülh istəyir, ancaq sülh yalnız Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərindən çıxmasından sonra mümkün ola bilər.
Baş Konsulluq Qarabağ həqiqətlərinin ABŞ ictimaiyyətinə çatdırılması istiqamətindəki fəaliyyətini intensiv şəkildə davam etdirir.

Consulate General of the Republic of Azerbaijan in Los Angeles Nasimi Aghayev gave an interview about Armenia’s recent military provocations against Azerbaijan to ‘Current Time TV’,’ ‘ABC News’, ‘NBC News’ and ‘Fox News.
Nasimi Aghayev talked about Armenia’s military provocations and attacks against Azerbaijan, as well as its results and provided detailed information about the Armenia-Azerbaijan conflict.
Aghayev emphasized Azerbaijan’s interest in peace, noting that it was only possible if Armenia withdrew its troops from the occupied territories of Azerbaijan.
“Azerbaijani Consulate in Los Angeles intensively continues its activities in conveying the Karabakh truths to the US public,” Aghayev also stated.