Ölkəmizin Los-Ancelesdəki baş konsulu Nəsimi Ağayev Ermənistanın Azərbaycana qarşı son hərbi təxribatları ilə əlaqədar sentyabrın 29-da ABŞ-ın “Current Time TV”, sentyabrın 30-da isə “ABC News”, “NBC News” və “Fox News” telekanallarına müsahibələr verib.
Azərbaycan Respublikasının Los-Ancelesdəki baş konsulluğundan bildiriblib ki, müsahibələrdə N.Ağayev Ermənistanın sentyabrın 27-dən başlayaraq ölkəmizə qarşı növbəti hərbi təxribatı və hücumları, Azərbaycanın mülki əhalisini və mülki obyektlərini qəsdən hədəfə alması, bu təxribatın nəticələri və ümumilikdə Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi haqqında ətraflı məlumat verib.
Baş konsul bildirib ki, Azərbaycan sülh istəyir, ancaq sülh yalnız Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərindən çıxmasından sonra mümkün ola bilər.
Baş Konsulluq Qarabağ həqiqətlərinin ABŞ ictimaiyyətinə çatdırılması istiqamətindəki fəaliyyətini intensiv şəkildə davam etdirir.

Генеральный консул Азербайджана в Лос-Анджелесе Насими Агаев дал интервью американскому телеканалу Current Time TV 29 сентября, и 30 сентября - телеканалам ABC News, NBC News и Fox News относительно последних военных событий, вызванных провокациями Армении против Азербайджана.
В Генеральном консульстве Азербайджанской Республики в Лос-Анджелесе сообщили, что в интервью Н.Агаев подробно рассказал об очередных военных провокациях и нападениях Армении на нашу страну, начавшихся с 27 сентября, преднамеренных атаках на гражданское население и гражданские объекты Азербайджана, результатах этой провокации и армяно-азербайджанском конфликте в целом.
Генконсул заявил, что Азербайджан хочет мира, но мир может быть возможен только после вывода армянских вооруженных сил с оккупированных территорий Азербайджана.
Генеральное консульство интенсивно продолжает свою деятельность в направлении донесения истины о Карабахе до общественности США.