Braziliyanın nüfuzlu “Comunitaria” telekanalında Azərbaycanın bu ölkədəki səfiri Elxan Poluxovun ölkəmizə həsr edilmiş müsahibəsi efirə gedib.
Müsahibə zamanı Braziliya ilə Azərbaycan arasında ikitərəfli münasibətlər, qarşılıqlı səfərlər, iqtisadi, siyası, mədəni və digər sahələri əhatə edən məsələlərə toxunulub.
Səfir Ermənistanın Azərbaycan qarşı təcavüzü, bölgədə apardığı destruktiv və təhlükəli siyasətdən danışıb. Qeyd olunub ki, Ermənistan rəhbərliyinin həyata keçirdiyi siyasət Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli istiqamətində aparılan bütün sülh danışıqlarına son qoyub və təcavüzkar siyasətin davamıdır. Səfir vurğulayıb ki, bu siyasətin yeridilməsinə beynəlxalq aləmin münaqişəyə laqeyd qalması şərait yaradır. O, dünya və Braziliya ictimaiyyətini Azərbaycanın haqlı mövqeyini dəstəkləməyə çağırıb.
30 dəqiqə davam edən müsahibə Braziliyanın geniş auditoriyasının diqqətini çəkib və ölkəmiz haqqında gedən silsilə proqramların növbəti bir hissəsi olub.

Azerbaijan’s Ambassador to Brazil Elkhan Polukhov’s interview aired on the well-known Brazilian TV channel ‘Comunitaria’
During his interview, the ambassador talked about bilateral ties, mutual visits, and economic, political, cultural and other issues of mutual interest.
The ambassador also underlined Armenia’s aggression against Azerbaijan and its destructive policy. It was noted that the policy pursued by Armenian leadership has put an end to all peace negotiations in the direction of settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. Besides, he emphasized that the international community stayed indifferent to the conflict due to Armenia’s policy. He called on the world and the Brazilian community to support Azerbaijan's just position.
The 30-minute interview attracted the attention of a wide audience in Brazil and was the next part of a series of programs about our country.