Gəncədə faktiki vəziyyət (Report)
Ermənistanın silahlı qüvvələri bu gün səhər saat 10 radələrindən başlayaraq işğalçı hərbi-siyası rəhbərliyinin göstərişi ilə Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə alıb. Döyüş əməliyyatlarının aparıldığı bölgəyə aidiyyəti olmayan Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri Gəncənin mülki əhalisinin sıx yaşadığı məntəqələri ağır artilleriyadan atəşə tutulub.
Ermənilərin atdığı raketlər Gəncədə mülki yaşayış məntəqəsinə, o cümlədən sakinlərin yaşadığı ikimərtəbəli binaya, həmçinin fərdi yaşayış evlərinə düşüb. Ölən və yaralananlar var.
Lakin Ermənistanın təxribatına Ordumuzun layiqli cavab verəcəyinə inanan Gəncə sakinlərinin əhval-ruhiyyəsi yüksəkdir.
"Gəncə sakinləri özləri digər rayonların sakinləri ilə telefonla danışarkən onlara ruh yüksəkliyi verir. Gəncə sakinləri Azərbaycanın digər bölgələrinin vətəndaşları kimi güclü və məğrurdur", - Gəncə sakini bildirib.

Фактическая ситуация в Гяндже (Report)
Вооруженные силы Армении целенаправленно целились в мирное население Азербайджана по указанию руководства оккупационных войск. Сегодня, начиная с 10 часов утра, второй крупный город Азербайджана - Гянджа, территория которого не относится к региону боевых действий, был обстрелян из тяжёлой артиллерии со стороны противника.
Выпущенные армянами ракеты попали в гражданский населенный пункт в Гяндже, в том числе в двухэтажное здание, в котором проживают жители, а также в частные жилые дома. Есть погибшие и пострадавшие.
Но у жителей Гянджи высокий настрой, они считают, что наша армия адекватно отреагирует на провокацию Армении.
"Жители Гянджи, общаясь по телефону с жителями других районов, придают им воодушевления. Жители Гянджи сильны и стойки, как и жители других регионов Азербайджана ", - сказал житель города Гянджа.