Ermənilərin Beyləqana atdığı mərmidən həlak olan iki bacının yaşadığı evdən (Report)
Oktyabrın 3-ü axşam saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin Beyləqana atdığı mərmilər nəticəsində şəhər sakinləri - 44 yaşlı Zülfiyyə İsmayılova və onun bacısı, 22 yaşlı Arzu Əsədova həlak olub.
Zülfiyyə İsmayılova və Arzu Əsədova yaşadıqları evə çoxsaylı top mərmilərinin düşməsi nəticəsində dağıntılar altında qalaraq həlak olublar. Bundan başqa, şəhərin müxtəlif yerlərinə düşmüş top mərmilərinin qəlpələrindən şəhər sakinləri 38 yaşlı Etibar Balakişiyev və 51 yaşlı Sevda Bəşirova müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıblar. İki bacının həlak olduğu ərazidə olan digər yaşayış evlərinin bir neçəsi təmamilə dağılıb, bəzilərinə isə ciddi ziyan dəyib.
Evləri dağılan Beyləqan sakinləri bildiriblər ki, erməni terrorçularının təxribatları onları qorxutmur. Onlar Azərbaycan Ordusuna güvənir, əsgərlərimizin hər daim düşmənin layiqli cavabını verdiyini söyləyirlər.

Репортаж из дома в Бейлагане, где жили две сестры, погибшие от разрыва армянского снаряда (Report)
Вечером 3 октября в результате обстрела со стороны вооруженных сил Армении в Бейлагане погибли жители города - 44-летняя Зульфия Исмаилова и ее сестра, 22-летняя Арзу Асадова.
3 октября примерно в 19:00 под обломками обрушенного от разрыва снаряда дома погибли 44-летняя Исмаилова Зульфия Искендер гызы и ее сестра 22-летняя Асадова Арзу Искендер гызы.
Еще двое жителей города – 38-летний Балакишиев Этибар Тевеккюль оглы и 51-летняя Баширова Севда Яшар гызы получили ранения.
Жители Бейлагана, чьи дома были разрушены, сообщили, что провокации армянских террористов их не пугают. Они доверяют Азербайджанской Армии, говорят, что наши солдаты всегда дают достойный ответ врагу.