Ağır artilleriya atəşinə tutulan Beyləqan şəhərindən görüntülər (Azərtac)
Düşmənin atdığı top mərmiləri nəticəsində dinc sakinlərdən ölən və yaralanan var, evlər dağıdılıb, infrastruktura zərər vurulub. 1976-cı il təvəllüdlü şəhər sakinləri İsmayılova Zülfiyyə İsgəndər qızı və bacısı 1998-ci il təvəllüdlü Əsədova Arzu İsgəndər qızı yaşadıqları evə çoxsaylı top mərmilərinin düşməsi nəticəsində dağıntılar altında qalaraq həlak olublar. Eyni zamanda, şəhərin müxtəlif yerlərinə düşmüş top mərmilərinin qəlpələrindən 1982-ci il təvəllüdlü şəhər sakinləri Balakişiyev Etibar Təvəkkül oğlu və 1969-cu il təvəllüdlü Bəşirova Sevda Yaşar qızı müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib, çoxsaylı yaşayış evlərinə külli miqdarda ziyan dəyib.
Qeyd edək ki, beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirən təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin bilavasitə göstərişi ilə Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın yaşayış məntəqələrini atəşə tutması nəticəsində həlak olmuş şəxslərin sayı 22-yə, xəsarət alanların sayı isə 74-ə çatıb. Bundan başqa, Ermənistanın ordusunun intensiv ağır artilleriya atəşi nəticəsində 248 evə və 49 mülki obyektə ciddi ziyan dəyib.

Кадры из города Бейляган, подвергшегося тяжелому артиллерийскому обстрелу - следы армянского фашизма
3 октября армянские вооруженные силы подвергли тяжелому артиллерийскому обстрелу город Бейляган. В результате попадания артиллерийских снарядов врага среди мирных жителей есть погибшие и раненые, разрушены дома, нанесен ущерб инфраструктуре.
Исмайлова Зульфия Искендер гызы, 1976 года рождения, и ее сестра Асадова Арзу Искендер гызы, 1998 года рождения, погибли под развалинами дома, который разрушился в результате попадания многочисленных артиллерийских снарядов. Кроме того, жители города Балакишиев Этибар Тевеккюль оглу, 1982 года рождения, и Баширова Севда Яшар гызы, 1969 года рождения, из-за осколков артиллерийских снарядов, разлетающихся в различные места города, были госпитализированы с различными телесными повреждениями, многочисленным жилым постройкам нанесен значительный ущерб.
Следует отметить, что в результате обстрела азербайджанских населенных пунктов вооруженными силами Армении по прямому указанию военно-политического руководства Армении, продолжающего совершать террористические акты против мирного населения, грубо нарушая нормы и принципы международного права, число погибших достигло 22 человек, а раненых составило 74 человека. Кроме того, в результате тяжелого артиллерийского обстрела армянской армии нанесен серьезный урон 248 домам и 49 гражданским объектам.