Ermənistanın müharibə cinayətlərinin izləri - Tərtərin Azad Qaraqoyunlu kəndindən reportaj (Azərtac)
Düşmən cəbhəboyu ərazilərdəki yaşayış məntəqələrini, mülki insanları artilleriya atəşinə tutmaqda davam edir. Erməni silahlı qüvvələrinin artilleriya atəşi nəticəsində Tərtər rayonunun Azad Qaraqoyunlu kəndində də mülki sakinlərin evlərinə və təsərrüfatlarına ciddi ziyan dəyib.
Artilleriya atəşi nəticəsində Azad Qaraqoyunlu kəndinə onlarla mərmi atılıb, 4 yaşayış evinə, ibtidai məktəbə, infrastruktura, kənd təsərrüfatına ziyan dəyib, 2 nəfər yaralanıb, mal-qara tələf olub.
Kənd sakini Cahangir Həsənov deyib: "Düşmənin atəşi nəticəsində qardaşımın evinə də mərmi düşüb. Nəticədə ev dağılıb, tövlədə olan 17 baş iribuynuzlu mal yanaraq tələf olub. Görürsünüz, hər tərəf qəlpə izləridir. Malımıza-mülkümüzə dəyən ziyandan təəssüflənmirik. Hamımızın bir istəyi var - torpaqlarımız işğaldan azad edilsin. Əminik ki, bu istəyimiz tezliklə gerçəkləşəcək, Ordumuz düşməni məğlub edərək torpaqlarımızı azad edəcək, erməni vəhşiliyinə son qoyulacaq".
Kəndin digər sakini Elsevər Məmişov isə bildirib: "Düşmənin atdığı mərmilərdən biri də bizim evin yaxınlığında partlayıb. Evə, yardımçı binaya, hasara, qaz xəttinə ziyan dəyib. Bu ziyanlar aradan qaldırılacaq, dağılan evlər əvvəlkindən yaxşı bərpa ediləcək. Əsas odur ki, torpaqlarımız düşmən əsarətindən qurtarsın. Şükür Allaha ki, qəhrəman əsgər və zabitlərimiz bu işi uğurla həyata keçirir. Torpaqlarımız düşmən tapdağından azad edilir".

Следы военных преступлений Армении – репортаж из села Азад Гарагоюнлу Тертерского района (Азертадж)
Противник продолжает обстреливать из артиллерии населенные пункты и мирное население в прифронтовых районах. В результате артиллерийского огня вооруженных сил Армении в селе Азад Гарагоюнлу Тертерского района серьезно повреждены дома и фермы местных жителей.
В результате артиллерийского огня по селу Азад Гарагоюнлу были выпущены десятки снарядов, ранены 2 человека, повреждены 4 жилых дома, начальная школа, инфраструктура, сельское хозяйство, погиб скот.
Житель села Джахангир Гасанов рассказал: "В результате вражеского огня в дом моего брата попал снаряд. В результате дом был разрушен, а 17 голов скота в сарае сгорели заживо. Видите, повсюду следы осколков. Мы не сожалеем об ущербе, нанесенном нашему имуществу. У всех нас есть одно только желание: чтобы наша земля была освобождена от оккупации. Мы уверены, что наши надежды скоро оправдаются, наша армия победит врага и освободит наши земли, и армянскому варварству будет положен конец».
Другой житель села Эльсевер Мамишов рассказал: «Один из снарядов, выпущенных противником, разорвался возле нашего дома. Дом, подсобное здание, забор, газопровод получили повреждения. Эти повреждения будут устранены, и разрушенные дома будут восстановлены, и они станут даже лучше, чем были прежде. Главное, чтобы наши земли были освобождены от врага. Слава Аллаху, что наши героические солдаты и офицеры успешно выполняют эту работу. Наши земли освобождается от врага».