Ağcabədinin Hindarx qəsəbəsi düşmənin artilleriya atəşinə məruz qalıb (Azərtac)
Şanlı Azərbaycan Ordusu qarşısında aciz qalan düşmən təmas xəttinə yaxın məsafədə yerləşən kəndlərlə yanaşı, uzaqda olan yaşayış məntəqələrini də artilleriya atəşinə tutur. Nəticədə kənd və qəsəbələrdə sakinlərə məxsus yaşayış evlərinə, yardımçı binalara, təsərrüfatlara ziyan dəyir.
Düşmənin artilleriya atəşinə məruz qalan yaşayış məntəqələrindən biri də Ağcabədi rayonunun Hindarx qəsəbəsidir.
Hindarx qəsəbə sakini Asif Məmmədovla söhbət zamanı bildirib ki, dağılan evin tikintisi yeni başa çatmışdı: “Xain düşmənin atəşi nəticəsində evin yaxınlığında mərmi partladı. Ordumuza gücü çatmayan faşist ermənilər mülki əhalinin yaşadığı yerlərə atəş açır. Lakin bu bizi qorxutmur, ruhdan salmır. Əminik ki, ordumuz tezliklə torpaqlarımızı azad edəcək. Qələbə bizimdir!”.

Поселок Хиндарх Агджабединского района подвергся артиллерийскому обстрелу противника (Азертадж)
Бессильный перед Доблестной Азербайджанской Армией противник ведет артиллерийский огонь не только по селам, расположенным вблизи линии соприкосновения, но и по отдаленным населенным пунктам. В результате наносятся повреждения жилым домам, подсобным постройкам, фермам, принадлежащим жителям сел и поселков.
Поселок Хиндарх Агджабединского района является одним из населенных пунктов, пострадавших от артиллерийских обстрелов противника.
В ходе беседы с жителем поселка Хиндарх Асифом Мамедовым он сообщил, что только закончил строительство дома, как тот пострадал от артобстрела противника: "В результате коварного огня противника рядом с домом разорвался снаряд. Армянские фашисты, бессильные перед нашей армии, обстреливают населенные пункты. Однако нас этим не запугать, мы не падаем духом. Мы уверены, что наша армия вскоре освободит наши земли. Победа будет за нами!».