Gürcüstanın nüfuzlu report.ge portalı Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi-Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin “Ermənistan silahlı qüvvələri torpaqlarımızdan çıxarıldıqdan sonra sülh danışıqlarına başlamaq olar” adlı məqaləsini dərc edib.
report.ge, 24news.ge, newsday.ge, interpressnews.ge xəbər portallarında Ermənistan silahlı qüvvələrinin cəbhə xəttinin müxtəlif istiqamətlərində atəşkəsi kobud şəkildə pozaraq Azərbaycanın mülki əhalisinə və hərbi mövqelərinə qarşı genişmiqyaslı hücumu nəticəsində yaranmış vəziyyət, eləcə də Azərbaycan rəsmilərinin bəyanatları və Azərbaycan Ordusunun cəbhədəki uğurları barədə silsilə materiallar dərc olunub.
Həmin materiallar oxuculara Azərbaycan, rus, ingilis və gürcü dillərində foto və videolarla təqdim olunur.
Materiallarda Azərbaycan Ordusunun apardığı qətiyyətli əks-hücum əməliyyatının cəbhənin bütün istiqamətlərində uğurla davam etdiyi, Ermənistan ordusundan fərqli olaraq Azərbaycan Ordusunun mülki əhaliyə deyil, yalnız hərbi obyektlərə zərbələr endirdiyi, Azərbaycan Ordusunun düşmən işğalı altında olan Hadrut yaşayış məntəqəsindəki Ermənistan silahlı qüvvələrinin 18-ci motoatıcı diviziyasının qərargahına, onun tabeliyində olan 1-ci motoatıcı alayının infrastrukturuna və Xocavənddəki 3-cü motoatıcı alayın qərargahına atəş zərbələri endirdiyi xüsusi qeyd olunur.
Oxuculara təqdim olunan videolarda düşmən texnikasının necə darmadağın edildiyi, eləcə də erməni cəlladların atdığı top mərmiləri nəticəsində mülki əhali arasında ölənlərin və dağıntıların olması əksini tapıb.

На влиятельном грузинском портале report.ge была опубликована статья помощника Президента Азербайджанской Республики, заведующего отделом внешней политики Администрации Президента Хикмета Гаджиева под названием «Мирные переговоры могут быть начаты только после вывода армянских войск с наших земель».
Информационные порталы report.ge, 24news.ge, newsday.ge, interpressnews.ge публикуют информацию о ситуации, возникшей в результате широкомасштабной атаки вооруженных сил Армении по гражданскому населению и военным позициям Азербайджана на различных направлениях линии фронта, а также заявления азербайджанских официальных лиц и сводки с фронта, говорящие об успехах Азербайджанской Армии.
Эти материалы представлены читателям вместе с фото и видео на азербайджанском, русском, английском и грузинском языках.
В материалах отмечается, что проводимая Азербайджанской Армией решительная контрнаступательная операция успешно продолжается на всех направлениях фронта. В отличие от армянской армии, Азербайджанская Армия атакует только военные объекты, а не гражданское население. Со ссылкой на оборонное ведомство Азербайджана отмечается, что ВС Азербайджана нанесли огневые удары по штабу 18-й мотострелковой дивизии, дислоцированной в Гадруте, инфраструктуре находящегося в ее подчинении 1-го мотострелкового полка и штабу 3-го мотострелкового полка в Ходжавенде.
На представленных читателям видеокадрах видно, как уничтожалась техника противника. Также были представлены видеоматериалы, свидетельствующие о гибели мирных жителей и разрушениях в результате артиллерийских обстрелов с армянской стороны.