Kamran Əliyev: Ermənistan ordusunun təxribatları ilə bağlı müxtəlif faktlar üzrə 20-dən çox cinayət işi başlanıb
"Ermənistan ordusunun təxribatları ilə bağlı artıq müxtəlif faktlar üzrə 20-dən çox cinayət işi başlanıb. Hazırda lazım olan bütün sübutlar toplanılır və biz Ermənistanın siyasi rəhbərliyinin məsuliyyətə cəlb olunması üçün müxtəlif istiqamətlərdə hərəkət edəcəyik", Gəncədə Azərbaycandakı diplomatik korpusun rəhbərləri və hərbi attaşelər üçün təşkil edilən brifinqdə Azərbaycan Respublikasının Baş Prokuroru Kamran Əliyev deyib.
K.Əliyev bildirib ki, Gəncənin bombalanması və dinc əhalinin raket atəşinə məruz qalması birbaşa Ermənistanın siyasi-hərbi rəhbərliyinin tapşırığı ilə həyata keçirilib. Onların məsuliyyətə cəlb olunmaları üçün bütün prosedur qaydalara uyğun olaraq həm daxili qanunvericiliyə, həm də beynəlxalq qanunvericiliyin tələblərinə müvafiq sübutlar toplanır. Bunlar barədə müxtəlif vasitələrdən istifadə etməklə həm BMT-nin müvafiq tribunalının yaradılması ilə bağlı, eyni zamanda, İnsan Hüquqları üzrə Avropa Məhkəməsinə müraciət edilməsi ilə bağlı iddialar qaldırılacaq.

Kamran Aliyev: More than 20 criminal cases have been initiated on various facts related to Armenian provocations
"More than 20 criminal cases have already been launched on various facts related to the provocations of the Armenian army. Currently, all the necessary evidence is being collected, and we will act in various directions to bring the political leadership of Armenia to justice", Prosecutor General of Azerbaijan, Kamran Aliyev told a briefing organized in Ganja for the heads of the diplomatic corps and military attachés in Azerbaijan.
Aliyev said that the missile attack on Ganja took place by the order of the political and military leadership of Armenia. “In order to bring them to responsibility, evidence is being collected according to the requirements of both domestic and international legislation under all procedural rules”, he added.