Misirin “Aldiplomasy” internet nəşri, “Youm7” informasiya portalı və “Gomhuria” qəzeti Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin məlumatını, Hərbi İnformasiya Mərkəzinin brifinqini yayıb.
Misir ictimaiyyətinə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin cəbhəboyu əks-hücum əməliyyatı, Ermənistan qoşunlarına endirdiyi sarsıdıcı zərbələr barədə ətraflı məlumat verilib.
Misirin “Alwasela” internet nəşri isə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi-Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin ermənilərin saxta məlumatlar yayması ilə əlaqədar açıqlamasını yayıb.

The Egyptian-based Aldiplomasy online publication, Youm7 portal and Gomhuria newspaper widely covered the statements made and a briefing held by Azerbaijan’s Defense Ministry.
The Egyptian public was thoroughly informed about the counteroffensive operations launched by the Azerbaijani Armed Forces and the crushing blows inflicted on the Armenian military.
Alwasela online publication highlighted the statement made by Hikmat Hajiyev, Assistant to the President of Azerbaijan, Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration, in response to Armenian disinformation.