Misirin “Aldiplomasy” internet nəşri, “Youm7” informasiya portalı və “Gomhuria” qəzeti Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin məlumatını, Hərbi İnformasiya Mərkəzinin brifinqini yayıb.
Misir ictimaiyyətinə Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin cəbhəboyu əks-hücum əməliyyatı, Ermənistan qoşunlarına endirdiyi sarsıdıcı zərbələr barədə ətraflı məlumat verilib.
Misirin “Alwasela” internet nəşri isə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi-Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin ermənilərin saxta məlumatlar yayması ilə əlaqədar açıqlamasını yayıb.

Египетский интернет портал Aldiplomasy, информационный портал Youm7 и газета Gomhuria обнародовали информацию Минобороны и с брифинга Военно-информационного центра.
Египетской общественности была представлена подробная информация о контрнаступательной операции ВС Азербайджана по всей линии фронта и сокрушительных ударах, нанесенных армянским войскам.
Египетское интернет-издание Alwasela опубликовало заявление помощника Президента Азербайджанской Республики, заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Хикмета Гаджиева по поводу распространения армянами ложной информации.