“Al Jazeera” telekanalı Ermənistan silahlı qüvvələrinin cəbhə xəttində törətdiyi hərbi təxribatlarla bağlı daha bir reportaj hazırlayıb.
Reportajda Ermənistanın Azərbaycana təcavüzü, Azərbaycan Ordusunun əks-hücumları barədə məlumat verilir. Reportajda Azərbaycanın Müdafiə və Xarici İşlər nazirliklərinə istinadla məlumatlar diqqətə çatdırılır. Azərbaycan Ordusunun döyüşlərin miqyasını genişləndirdiyi qeyd edilir.
Kanalın cəbhə bölgəsinə ezam olunmuş müxbiri toqquşmaların davam etdiyini, mülki obyektlərin də atəşə məruz qaldığını bildirir.
Reportajda Azərbaycan Prezidenti ilə BMT-nin Baş katibi arasında videokonfrans formatında görüşə də toxunulur, dövlətimizin başçısının münaqişənin yalnız Ermənistan silahlı qüvvələrinin işğal olunmuş ərazilərdən çıxarılması ilə həll oluna biləcəyinə dair fikri diqqətə çatdırılır.

Телеканал «Аль-Джазира» подготовил очередной репортаж о военных провокациях, совершенных вооруженными силами Армении на линии фронта.
В репортаже представлена ​​информация об агрессии Армении против Азербайджана и контрнаступлении азербайджанской армии. В репортаже доводится до сведения зрителей доводится информация со ссылкой на Министерство обороны и Министерство иностранных дел Азербайджана. Отмечается, что азербайджанская армия расширила масштаб боев.
Корреспондент канала, командированный на передовую, сообщает, что боестолкновения продолжаются, обстрелу армянскими вооруженными силами подвергаются и гражданские объекты.
В репортаже также говорилось о встрече президента Азербайджана с генеральным секретарем ООН в формате видеоконференции, а также приводились выдержки из речи главы нашего государства о том, что конфликт может быть урегулирован только путем вывода вооруженных сил Армении с оккупированных территорий.