Tərtərdə məskunlaşan məcburi köçkün: "Ermənilər yenidən evlərimizi dağıtdı" (Report)
Ermənilərin növbəti dəfə atdığı top mərmiləri nəticəsində bir çox mülki evlər, mülki obyektlər, inzibati binalar, məktəblər və uşaq bağçalarına ziyan dəyib.
Tərtər rayonunda məskunlaşmış Ağdərə rayonundan olan məcburi köçkün Neymət Ərəbov "Report"un əməkdaşına bildirib ki, ötən gün düşmənin atdığı mərmilər nəticəsində evinə ziyan dəyib: "1991-ci ildən Tərtər rayonunda yaşayırıq. Burada 30 il müddətinə ərsəyə gətirdiyimiz evi ermənilər top mərmiləri ilə dağıtdı. Mənfur düşmənlər yalnız dinc əhalini hədəf alır. Çünki onlar Ordumuzla bacarmırlar. Allah Azərbaycan Ordusunu qorusun, sona qədər döyüşüb torpaqlarımızı işğaldan azad etsinlər. Düşmənin atdığı mərmi evimizin içərisinə düşərək partladı. Evdə olan əşyaların hamısı ələgəlməz vəziyyətdədir. Hətta bir çox qonşularımızın evinə də ziyan dəyib. Bu dağıntılar bizdən ötrü heç nədir. Allah xalqımızı, əsgərlərimizi saxlasın".

Вынужденный переселенец, нашедший пристанище в Тертере: "Армяне вновь разрушили наши дома" (Report)
Подразделения Вооруженных сил Армении продолжают артиллерийский обстрел азербайджанского города Тертер.
Армяне вновь и вновь прибегают к провокациям, целясь по гражданскому населению. Вынужденный переселенец из Агдере Неймат Арабов, нашедший пристанище в Тертерском районе, рассказал, что его дом пострадал в результате армянского обстрела: "Мы живем в Тертерском районе с 1991 года. Дом, который мы отстраивали 30 лет, в мгновение ока разрушили армяне. Проклятый враг вновь держит на мушке мирных жителей. Да хранит Всевышний армию Азербайджана, освобождающую наши земли из-под оккупации. Снаряд, пущенный вражескими войсками, угодил в наш дом. Вся домашняя утварь пришла в негодность. Нанесен ущерб и соседским домам. Но нас не запугать этим! Да хранит Всевышний наш народ и нашу армию!"