Ermənilərin mərmi atdığı Zobucuq-2 qəsəbəsindən reportaj (Report)
Füzuli rayonunun Zobucuq qəsəbələrinə ermənilər tərəfindən atılan mərmilər fərdi evlərə ciddi ziyan vurub.
Zobucuq qəsəbələri Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən daim atəşə tutulub.
Mərmilərdən biri kənd sakini Atif Vəliyevə məxsus fərdi yaşayış evinə düşüb. Nəticədə ev tamamilə dağılıb. Ev sahibi bildirib ki, mərminin düşdüyü an evdə ailə üzvləri də olub. Ancaq xoşbəxtlikdən heç kim xəsarət almayıb.
Zobucuq-2 qəsəbəsində yaşayan sakinlərin sözlərinə görə, erməni təxribatçılarının atdığı mərmilər onları qorxutmur. Şanlı Azərbaycan əsgəri daim erməni vandallarının cavabını layiqincə verir.
Qeyd edək ki, həmin ərazilərdə düşmən təxribatı davam edir və Azərbaycan Ordusu tərəfindən düşmənə layiqli cavab verilir.

Репортаж из поселка Зобуджуг-2, куда попал армянский снаряд (Report)
В результате обстрела армянами населенных пунктов Зобуджуг Физулинского района был нанесен серьезный ущерб частным домам.
Поселки Зобуджуг постоянно обстреливаются вооруженными силами Армении.
Один из снарядов попал в дом жителя села Атифа Велиева. Хозяин дома рассказал, что в момент попадания снаряда в доме находились члены его семьи. К счастью, никто из них не пострадал.
По словам жителей поселка Зобуджуг-2, их не пугают выпущенные армянами снаряды. Азербайджанский солдат всегда достойно отвечает на армянский вандализм.
Отметим, что вражеская провокация на этой территории продолжается, и Азербайджанская армия достойно отвечает врагу.