“Ayağımı itirsəm də, yenə döyüşmək istəyirəm” - Qarabağ qazisi (AzVision)
"Keçmiş xüsusi təyinatlı olaraq Azərbaycan Ordusunun müharibəyə başladığını ilk dəfə eşidəndə qisas və torpaqlarımızı azad edəcəyimiz hissi keçirdim".
Bunu Qarabağ qazisi Eşqin Hüseynov deyib. O, əminliklə bildirib ki, tez bir zamanda Ordumuz torpaqlarımızı azad edəcək, işğala son qoyacaq:
“Yaşından asılı olmayaraq hər kəsin orduya yazılmaq istəməsini, sosial şəbəkələrdəki paylaşımlardan və gündəlik həyatımızda insanların vətənpərvərliyini müşahidə edirəm. Hər kəs bu şərəfli yolda, torpaqlarımızın azadlığı əməliyyatlarında iştirak emək istəyir. Müdafiə Nazirliyinin yaydığı uğurlu əməliyyat kadrlarını hamımız izləyirik. Ordumuzun məharəti, düşmənin mövqelərini, canlı qüvvələrini, hərbi texnikalarını yüksək dəqiqlik və sərrast atışlarla sıradan çıxarmasını izləyib qürurlanmamaq mümkün deyil. Ürəyimiz əsgərlərimizlə döyünür. Döyüşlərdə ayağımı itirsəm də, çox istərdim ki, yenə düşmənə qarşı vuruşum. Lazım gələrsə, sürünə-sürünə gedib iştirak etməyə hazıram".
Qeyd edək ki, Qarabağ qazisi Eşqin Hüseynov 13 il Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrdə xidmətdə olub. O, 2015-ci ildə döyüş tapşırığını yerinə yetirərkən ağır yaralanıb və müalicə olunduqdan sonra ordu sıralarından tərxis edilib.

«Хотя я и потерял ногу, все равно хочу воевать» - ветеран Карабаха (AzVision)
«Когда я - бывший спецназовец, впервые услышал, что Азербайджанская Армия начала войну, у меня возникло ощущение, что мы отомстим врагу и освободим наши земли».
Об этом заявил ветеран (кази) Карабаха Эшгин Гусейнов. Он с уверенностью сказал, что наша армия скоро освободит все наши земли и положит конец оккупации.
«Я вижу, насколько патриотичны наши люди, независимо от их возраста, по сообщениям в социальных сетях и в нашей повседневной жизни. Отрадно сознавать, что все рвутся в армию. Все хотят участвовать в этом славном пути, в операциях по освобождению наших земель. Мы все наблюдаем за видеокадрами наших успешных операций, которые публикует Минобороны. Мастерством нашей армии невозможно не гордиться, так как она уничтожает позиции, живую силу и боевую технику противника с высокой точностью, сокрушительными ударами. Наши сердца бьются вместе с нашими солдатами. И несмотря на то, что я потерял ногу в боях, я бы хотел вступить в бой с врагом. Если будет нужно, я готов пойти сражаться», - сказал кази.
Отметим, что участник Карабахской войны Эшгин Гусейнов прослужил в спецназе 13 лет. В 2015 году получил тяжелое ранение при выполнении боевого задания и после лечения уволен из армии.