“Ayağımı itirsəm də, yenə döyüşmək istəyirəm” - Qarabağ qazisi (AzVision)
"Keçmiş xüsusi təyinatlı olaraq Azərbaycan Ordusunun müharibəyə başladığını ilk dəfə eşidəndə qisas və torpaqlarımızı azad edəcəyimiz hissi keçirdim".
Bunu Qarabağ qazisi Eşqin Hüseynov deyib. O, əminliklə bildirib ki, tez bir zamanda Ordumuz torpaqlarımızı azad edəcək, işğala son qoyacaq:
“Yaşından asılı olmayaraq hər kəsin orduya yazılmaq istəməsini, sosial şəbəkələrdəki paylaşımlardan və gündəlik həyatımızda insanların vətənpərvərliyini müşahidə edirəm. Hər kəs bu şərəfli yolda, torpaqlarımızın azadlığı əməliyyatlarında iştirak emək istəyir. Müdafiə Nazirliyinin yaydığı uğurlu əməliyyat kadrlarını hamımız izləyirik. Ordumuzun məharəti, düşmənin mövqelərini, canlı qüvvələrini, hərbi texnikalarını yüksək dəqiqlik və sərrast atışlarla sıradan çıxarmasını izləyib qürurlanmamaq mümkün deyil. Ürəyimiz əsgərlərimizlə döyünür. Döyüşlərdə ayağımı itirsəm də, çox istərdim ki, yenə düşmənə qarşı vuruşum. Lazım gələrsə, sürünə-sürünə gedib iştirak etməyə hazıram".
Qeyd edək ki, Qarabağ qazisi Eşqin Hüseynov 13 il Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrdə xidmətdə olub. O, 2015-ci ildə döyüş tapşırığını yerinə yetirərkən ağır yaralanıb və müalicə olunduqdan sonra ordu sıralarından tərxis edilib.

"When I heard for the first time that the Azerbaijani Army started the war as a former special officer, I had the feeling that we will take revenge and liberate our lands", Karabakh veteran Eshgin Huseynov told Azvision.az.
He confidently stated that our Army would soon liberate our lands and put an end to the occupation.
"Regardless of age, I observe people's patriotism from the posts on social media networks and in our daily life that everyone wants to join the army. Everyone wants to participate in this glorious path, in the liberation operations of our lands. We are all watching the videos of the successful operational released by the Ministry of Defense. It is impossible not to be proud of the skill of our army, as it destroys Armenia’s positions, manpower, and military equipment with high accuracy and accurate shots. Our hearts beat with our soldiers. Even if I lost my leg in the battles, I would love to fight against Armenia again. If it is necessary, I am ready to go and participate."
Note, Karabakh war veteran Eshgin Huseynov has served in the Special Forces for 13 years. In 2015, he was seriously injured while performing a combat mission and was discharged from the army after the treatment.