Türkiyəli ekspert: Azərbaycan Ermənistan ordusunu əzə-əzə öz məqsədinə doğru irəliləyir (Trend)
Azərbaycan Ordusu Ermənistan tərəfinin təxribatları nəticəsində əks-hücumlara başladı. Hazırda cəbhədə gərgin döyüşlər gedir. Azərbaycan Ordusu Ermənistan silahlı qüvvələrinin mövqelərini, o cümlədən dərinlikdəki mövqelərini dəqiq atəşlərlə məhv edir. Hazırda Azərbaycan Ordusu Ermənistan birləşmələrinin üzərində böyük üstünlük əldə edib.
Bunu türkiyəli tanınmış hərbi ekspert Abdullah Ağar deyib.
O qeyd edib ki, bu müharibəyə reallıqdan baxmaq lazımdır: “Burada insanlar canlarından keçir və bu mübarizədə Azərbaycan Ordusunun ən başlıca məqsədi az itkilərlə qələbə əldə etmək və Ermənistana dərs verməkdir. Azərbaycan işğal olunmuş torpaqlarını geri qaytarmaq istəyir və Ermənistan ordusunu əzə-əzə, əmin addımlarla öz məqsədinə doğru irəliləyir”.
A.Ağar əlavə edib ki, burada əsas məqsədlərdən biri də döyüş meydanını kənar müdaxilələrdən qorumaqdır: “Yəni sülh danışıqları, danışıqlar masası, müzakirələr, atəşkəs kimi sözlərlə Azərbaycan Ordusunun qərarlılığını qırmağa imkan verilməməlidir. Yəni Azərbaycan öz torpaqlarını işğaldan azad etməyə çalışır və bunu edəcək”.

Турецкий эксперт: Азербайджан движется к цели, сокрушая армянскую армию (Trend)
Азербайджанская армия начала контрнаступления в результате провокации армянской стороны, и в настоящее время на фронте идут ожесточенные бои. Азербайджанская армия сокрушительными ударами громит позиции армянских вооруженных сил, в том числе, в глубине их расположения. В настоящее время азербайджанская армия имеет больше преимущество над соединениями армянских вооруженных сил.
Об этом сказал известный турецкий военный эксперт Абдуллах Агар.
Он отметил, что на эту войну необходимо смотреть реально: «Гибнут люди, и в этой борьбе главная цель азербайджанской армии – победить с наименьшими потерями, и преподать урок Армении. Азербайджан хочет освободить свои оккупированные территории, и, громя армянскую армию, уверенными шагами движется к своей цели».
Турецкий эксперт добавил, что одна из основных целей – не допустить внешнего вмешательства: «То есть нельзя допустить, чтобы призывами к новым мирным переговорам, обсуждениям за столом переговоров, возобновлению режима прекращения огня, был ослаблен боевой дух и решимость азербайджанской армии. Азербайджан стремится освободить и освободит свои земли от оккупации».