İraqlı deputat: "Azərbaycanın yanındayıq, xoş xəbərlər gözləyirik" (Report)
Bunu Ərbil şəhərindən İraq Türkmən Cəbhəsini (ITC) ölkə parlamentində təmsil edən millət vəkili Aydın Maruf deyib.
Onun sözlərinə görə, Ermənistan artıq 30 ildir Azərbaycanın sülh çağırışlarına məhəl qoymadan dünyanın gözü qarşısında cinayət işləməyə davam edir: "Bu illər ərzində Ermənistan işğalçılıq siyasətindən bir addım belə geri addım atmadı. Onların sərhəd bölgəsində mülkü əhaliyə qarşı törətdikləri cinayət insanlığa və beynəlxalq hüquqa tamamilə ziddir. Xüsusilə son vaxtlarda Ermənistan tərəfindən Azərbaycana qarşı mütəmadi olaraq davam edən təxribatlar bölgədə sülhü, insan haqlarını və beynəlxalq hüququn pozulması deməkdir. Heç bir səbəb bundan sonra Azərbaycanı dayandıra bilməz. Bu gün güclü Azərbaycan dövləti və ordusu var. O, sadəcə irəli gedib öz torpaqlarını işğaldan azad etməlidir”.
A.Maruf bütün türkmənlərin Azərbaycanın yanında olduğunu, xoş xəbərləri həyəcanla gözlədiyini vurğulayıb: “Gözəl xəbərlər alırıq. Ürəyimiz Azərbaycan əsgərinin qəlbi ilə döyünür. Qarabağ bizimdir! Qarabağ Azərbaycanındır! Azərbaycanda şəhid olan hər bir əsgər bizim övladımızdır. Ərbildən türkmənlər adından azərbaycanlı qardaşlarımıza səslənirik və deyirik ki, möhkəm olun, ürəyimiz sizinlədir! Qələbə bizim olacaq!"

Иракский депутат: «Мы с Азербайджаном, ждем хороших новостей» (Report)
Об этом заявил депутат Айдын Маруф, представляющий Иракский туркменский фронт (ИТФ) в парламенте страны от города Эрбиль.
По его словам, Армения уже 30 лет совершает преступления в глазах всего мира, игнорируя призывы Азербайджана к миру: «За эти годы Армения ни на шаг не отступила от своей агрессивной политики. Преступления, совершенные ею против мирного населения в приграничных районах, полностью противоречит принципам гуманности и международному праву. Особенно в последнее время регулярные провокации Армении против Азербайджана означаю нарушения мира, прав человека и международного права в регионе. Никакие причины после этого не смогут остановить Азербайджан. Сегодня Азербайджан имеет сильное государство и армию. Она просто, идя вперед, освобождает свои земли от оккупации».
А.Маруф подчеркнул, что все туркмены на стороне Азербайджана и с нетерпением ждут хороших новостей: «Мы получаем хорошие новости. Наше сердце бьется в унисон с сердцем азербайджанского солдата. Карабах наш! Карабах принадлежит Азербайджану! Каждый солдат, погибший в Азербайджане, – наш ребенок. От имени туркмен Эрбиля мы обращаемся к нашим азербайджанским братьям и говорим, крепитесь, наши сердца с вами! Победа будет за нами!»