Abdurrahman Uzun: Ermənistanın silahlı ünsürləri tərəfindən həyata keçirilən hücumu qətiyyətlə pisləyirik (Trend)
İşğalçı terror dövləti olan Ermənistanın silahlı ünsürləri tərəfindən həyata keçirilən hücumu qətiyyətlə pisləyirik.
Bunu MUSİAD Azərbaycanın Prezidenti Əbdürrəhman Uzun deyib. Onun sözlərinə görə, Ermənistan hökuməti gərginliyi artırmaq və ədalətsiz hədəflərinə çatmaq üçün xüsusilə son dövrlərdə təcavüzkar siyasətini davam etdirdi:
"Beynəlxalq ictimaiyyətin ikili standartları ilə daha da sərhədsizləşən Ermənistanın bu təcavüzkar münasibəti bölgəmizdəki sülh və sabitliyə ən böyük maneədir. Hər zaman xalqımızı və ölkəmizi qorumağa hazır olan qəhrəman ordumuz, hücum edən ermənilərə lazımi cavabı verdi və verməyə davam edəcəkdir. Biz bütün dünyanı işğal və zülmə qarşı ədalətli mübarizədə Azərbaycanın yanında olmağa dəvət edirik. Bütün Türk diasporlarını beynəlxalq mediada baş verə biləcək manipulyasiyalara qarşı diqqətli və səyli olmağa dəvət edirik.
MUSİAD olaraq dünyadakı bütün şöbələrimizdə sosial şəbəkələr və mətbuat vasitəsi ilə haqlı olduğumuzu izah etməyə davam edəcəyik. Biz haqq üçün, işğal olunmuş torpaqlarımızı geri qaytarmaq üçün mübarizə aparırıq.
Bu mübarizədə Türkiyə Cümhuriyyətinə dəstək olaraq qonşu və dost ölkələri də haqsızlığa qarşı səslərini yüksəltməyə dəvət edirik. Allah şəhidlərimizə rəhmət eləsin, yaralılarımıza tezliklə şəfa versin.
Qəhrəman ordumuzun qısa müddətdə qələbə çalacağına və şərəfli Azərbaycan bayrağımızı yenidən Qarabağımızda dalğalandıracağımıza inanırıq.
Dövlətimizin və ordumuzun yanında olduğumuzu bir daha ifadə edərək, hər zaman üzərimizə düşəni etməyə hazır olduğumuzu bildirmək istəyirik. Biz birlikdə güclüyük!".

Абдуррахман Узун: Решительно осуждаем нападение, совершенное вооруженными элементами Армении (Trend)
Мы решительно осуждаем нападение, совершенное вооруженными элементами оккупационного террористического государства Армения.
Об этом сказал президент представительства Ассоциации независимых промышленников и предпринимателей Турции (MÜSİAD) в Азербайджане Абдуррахман Узун. По его словам, правительство Армении продолжает свою агрессорскую политику, особенно в последнее время, с целью нагнетания напряженности и достижения своих несправедливых целей:
«Агрессивная позиция Армении, которая остается безнаказанной из-за двойных стандартов международного сообщества, является самым большим препятствием на пути к миру и стабильности в нашем регионе. Наша героическая армия, всегда готовая защитить наш народ и нашу страну, дает достойный ответ и продолжит давать отпор нападающим армянам. Мы выступаем против оккупации и угнетения во всем мире. Приглашаем вас поддержать Азербайджан в его справедливой борьбе.
Как MUSIAD, мы продолжим объяснять, что мы правы, через социальные сети и средства массовой информации во всех наших представительствах по всему миру. Мы боремся за право вернуть наши оккупированные земли.
Мы приглашаем соседние и дружественные страны возвысить свой голос против несправедливости. Да упокоит Аллах наших шахидов и ниспошлет скорейшего исцеления нашим раненым.
Мы верим, что наша героическая армия в скором времени победит, и мы снова поднимем наш славный азербайджанский флаг в нашем Карабахе.
Мы хотим еще раз заявить, что мы стоим на страже нашего государства и армии, и что мы всегда готовы внести свой вклад. Вместе мы сила!».