Qırğızıstanın “goldenbridgenews.com” və “turktoday.info” portalları Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətini və Təhlükəsizlik Şurasının iclasındakı çıxışı ilə bağlı məqalə yayıb.
Yazılarda dövlətimizin başçısının çıxışlarından sitatlar verilib, Ermənistanın ölkəmizə qarşı təxribatlar törətdiyi və Azərbaycan Ordusunun düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirdiyi qeyd olunub. Bildirilib ki, Ermənistanın təxribatına cavab olaraq Azərbaycan Silahlı Qüvvələri əks hücuma keçib və əməliyyat uğurla davam edir.
Materiallarda, həmçinin Prezident İlham Əliyevin Tovuz döyüşləri ilə bağlı fikirlərinə də yer verilib: “Mən Ermənistana xəbərdarlıq etmişdim. Tovuz hadisələrindən sonra bir neçə dəfə xəbərdarlıq etmişdim ki, əgər onlar öz çirkin əməllərindən əl çəkməsələr peşman olacaqlar”.

Kyrgyz portals goldenbridgenews.com and turktoday.info published articles about the appeal made by Azerbaijani President Ilham Aliyev to the nation, as well as the president’s speech during a meeting of the country’s Security Council.
The articles, referring to President Ilham Aliyev’s speeches, note that Armenia committed military provocations against Azerbaijan, and the Azerbaijani Army inflicted heavy retaliatory strikes. The articles say that the Azerbaijani Army is currently conducting a successful counteroffensive operation.
“I warned Armenia. After the events in Tovuz, I warned them several times that they would regret it if they did not give up their sordid deeds,” the Kyrgyz portals cited the Azerbaijani president as saying at the Security Council meeting.