Misir mətbuatı Ermənistanın Azərbaycan ərazilərində davam edən hərbi təxribatı barədə materiallar dərc edib.
Bu ölkənin “Cairo24”, “Alhwar” , “Aldawlanews”, “Elhayaanews”, “Elwatannews”, “Aldiplomasy” internet portalları Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətini və Təhlükəsizlik Şurasının iclasındakı çıxışından sitatları yayıblar.
Misir KİV-ləri, həmçinin Prezidentin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevin açıqlamalarına, Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin məlumatlarına və Xarici İşlər Nazirliyinin bəyanatına da yer veriblər.

В египетской прессе публиковались материалы о продолжающейся военной провокации Армении на территории Азербайджана.
Интернет-порталы «Cairo24», «Alhwar», «Aldawlanews», «Elhayaanews», «Elwatannews», «Aldiplomasy» этой страны опубликовали обращение Президента Азербайджана Ильхама Алиева к народу и цитаты из его выступления на заседании Совета Безопасности.
В египетских СМИ также освещались заявления помощника президента – заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Азербайджанской Республики Хикмета Гаджиева, информация Минобороны Азербайджана и заявления МИД АР.