Gürcüstanın nüfuzlu interpressnews.ge və report.ge informasiya portalları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Təhlükəsizlik Şurasının iclasındakı çıxışından materiallar yayıblar.
“Otuz ildir davam edən işğala son qoyulacaq”, “Bizə bu münaqişənin yarımçıq həlli lazım deyil, bizə başqa ölkənin torpağı lazım deyil, öz torpağımızı da heç kimə verməyəcəyik”, “Əks hücum əməliyyatları Azərbaycan ərazilərinin işğalına son qoyacaq”, “Bir neçə yaşayış məntəqəsi azad edilib” sərlövhəli materiallarda Azərbaycan Prezidentinin çıxışından əsas məqamlar oxucuların diqqətinə çatdırılıb.
Rus, ingilis və gürcü dillərində yayımlanan materiallarda deyilir: “Ermənistanın hərbi təxribatı planlaşdırılmış təxribatdır. Onlar bu təxribata uzun müddətdir ki, hazırlaşırdılar. Bizdə olan operativ məlumat onu göstərirdi ki, Ermənistan bizə qarşı yeni müharibəyə başlamaq fikrindədir. Mən bu məsələ ilə bağlı artıq son bir həftə ərzində bir neçə dəfə həm televiziya kanallarında müsahibəmdə, eyni zamanda, BMT kürsüsündən çıxış edərkən öz fikirlərimi bildirmişdim və demişdim ki, təcavüzkar dövlət dayandırılmalıdır”.
Qeyd olunur ki, Azərbaycan Ordusu bu hərbi təxribata cavab olaraq, hazırda əks-hücum əməliyyatı keçirir. Uğurlu əks-hücum əməliyyatı nəticəsində düşmənin canlı qüvvəsinə və hərbi texnikasına böyük ziyan vurulmuşdur. Əks-hücum nəticəsində Azərbaycanın işğal altında olan bir neçə yaşayış məntəqəsi işğalçılardan azad edilib.
Prezident İlham Əliyevin çıxışından gətirilən sitatda deyilir: “Dağlıq Qarabağ məsələsi bizim milli məsələmizdir. Dağlıq Qarabağ məsələsinin həlli bizim tarixi vəzifəmizdir. Mən dəfələrlə demişəm, bu gün də demək istəyirəm, biz bu məsələni elə həll etməliyik ki, Azərbaycan xalqı bundan razı olsun. Biz bunu elə həll etməliyik ki, tarixi ədalət bərpa edilsin. Biz bunu elə etməliyik ki, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü bərpa olunsun”.

Georgia’s influential interpressnews.ge and report.ge portals highlighted the remarks voiced by Azerbaijani President Ilham Aliyev during a meeting of the country’s Security Council.
The portals published news releases headlined “We will put an end to the occupation that has lasted for nearly 30 years,” “We do not need an incomplete solution to this conflict, we have claimed no lands of other countries, we will not give our lands to anyone either,” “Counteroffensive operations will end the occupation of Azerbaijani territories,” “Several settlements were liberated”, etc.
“Armenia's military provocation was pre-planned. They have been preparing for this provocation for a long time, and the intelligence we have shows that Armenia intends to start a new war against us. Last week, I repeatedly talked about this issue in my TV interview and on the UN platform. I said that the aggressor state must be stopped,” the Georgian portals cited the Azerbaijani president as saying.
It was noted that in response to Armenia’s military provocations, the Azerbaijani Army is currently conducting counteroffensive operations. Thanks to a successful counter-offensive, a severe blow has been inflicted upon the enemy's military manpower and military equipment. Several occupied Azerbaijani settlements have been liberated.
“The settlement of the Nagorno-Karabakh issue is our historical mission. I have said this many times and I want to reiterate today that we must resolve this issue to satisfy the people of Azerbaijan. We must resolve this so that historical justice can be restored. We must do so to restore the territorial integrity of Azerbaijan,” the portals quoted President Ilham Aliyev as saying.