Özbəkistanın tnews.uz və qalampir.uz portalları özbək və rus dillərində Ermənistanın Azərbaycana qarşı son təxribatlarını pisləyən məqalələr çap edib.
Tnews.uz portalında verilən məqalədə sentyabrın 27-də saat 06:00-dan başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələri genişmiqyaslı təxribat törədərək cəbhəboyu zonada yerləşən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini və yaşayış məntəqələrini iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutduğu bildirilir.
Materialda vurğulanır ki, Tərtər rayonunun Qapanlı, Ağdam rayonunun Çıraqlı və Orta Qərvənd, Füzuli rayonunun Alxanlı və Şükürbəyli, Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndlərinin intensiv atəşə tutulması nəticəsində mülki əhali arasında həlak olan və yaralananlar var.
Qalampir.uz portalı Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə zəng etməsi haqqında məlumat verib. Qeyd olunur ki, Rəcəb Tayyib Ərdoğan həmişə olduğu kimi, bu gün də Türkiyənin Azərbaycanın yanında olduğunu vurğulayıb.

Узбекские порталы tnews.uz и kapepar.uz опубликовали статьи на узбекском и русском языках, осуждающие недавние провокации Армении против Азербайджана.
В статье, опубликованной на портале Tnews.uz, сообщается, что с 06:00 27 сентября вооруженные силы Армении предприняли широкомасштабную провокацию и вели интенсивный обстрел позиций Азербайджанской Армии и населенных пунктов, находящихся у линии соприкосновения войск, с применением крупнокалиберного оружия, минометов и артиллерии различных калибров.
В материале подчеркивается, что в результате интенсивного обстрела сел Гапанлы Тертерского района, Чираглы и Орта Гарванд Агдамского района, Алханлы и Шукурбейли Физулинского района, Джоджуг Марджанлы Джебраильского района есть убитые и раненые мирные жители.
Портал Galampir.uz сообщил о звонке президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву. Отмечается, что Реджеп Тайип Эрдоган, как всегда, подчеркнул, что и сегодня Турция поддерживает Азербайджан.