“Mənbəyi bilinməyən videolar yayıb əsgərimizin həyatına təhlükə yaratmayın!” - MN
Azərbaycanın Müdafiə Nazirliyi növbəti dəfə vətəndaşlara müraciət edərək onlardan sosial şəbəkələrdə diqqətli olmalarını xahiş edib. Müraciətdə bildirilir ki, son günlər bəzi sosial şəbəkə istifadəçiləri əməliyyatların aparıldığı istiqamət və cari vəziyyətlə bağlı müxtəlif şəxsi fikirlər paylaşaraq hadisələri qabaqlamağa çalışırlar.
Qeyd olunub ki, bu cür addımlar həm məxfilik rejiminin pozulmasına, həm də hərbi qulluqçularımızın həyatının təhlükəyə atılmasına səbəb ola bilər:
"Bütün bunları nəzərə alaraq sosial şəbəkə istifadəçiləri və KİV nümayəndələrini rəsmi surətdə öz təsdiqini tapmamış məlumatları yaymamağa və yalnız Müdafiə Nazirliyinin rəsmi məlumatlarına istinad etməyə çağırırıq".

‘Do not endanger our soldiers by circulating videos from unknown sources! – MoD
The Ministry of Defence of Azerbaijan has appealed to the citizens, asking them to be careful on social media. The communique reads that some netizens have been getting ahead of the events by sharing personal opinions on the directions and current situation of the operations.
Such steps may lead to the violation of the confidentiality regime and endanger our military personnel:
‘Taking this into account, we call on netizens and media not to spread information that has not been officially confirmed and to quote the official information circulated by the Ministry of Defence.’