DTX-nın vətəndaşlara müraciəti-"Dəqiqləşdirilməmiş məlumatları yaymayın!"
İnformasiya müharibəsində mühüm işlər görən dövlət qurumlarından biri olan Dövlət Təhlükəsizlik Xidmətidir(DTX) vətəndaşlara xəbərdarlıq edib. Xəbərdarlıqda deyilir ki, 2020-ci il sentyabrın 27-dən başlayaraq cəbhənin bütün istiqamətlərində Azərbaycan Ordusu uğurlu əks-hücum əməliyyatlarını davam etdirərək düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin televiziya ilə xalqa müraciətlərində və sosial şəbəkələrdəki rəsmi səhifələri vasitəsilə düsməndən azad edilmiş şəhər və kəndlərimiz, ələ keçirilmiş döyüş mövqeləri, hərbi texnika və silah-sursatlar barədə vətəndaşlarımıza mütəmadi məlumatlar verilir. Azərbaycan Ordusunun həyata keçirdiyi uğurlu hərbi əməliyyatlar və ön xətdəki yerdəyişmələr barədə Müdafiə Nazirliyi tərəfindən gün ərzində bir neçə dəfə əhali rəsmən məlumatlandırılır.
"Bütün bunlara baxmayaraq, ayrı-ayrı sosial şəbəkələrdə Azərbaycan Ordusunun bəzi yaşayış məntəqələrini işğaldan azad etməsinə və digər əməliyyatlarına dair həqiqəti əks etdirməyən məlumatların yayılması ümumi işimizə əngəl törətməklə qələbənin asanlıqla qazanılması kimi cəmiyyətdə yanlış təsəvvürlərin və arxayınçılığın formalaşmasına zəmin yaradır. Vətəndaşlarımızın qələbə əhvali-ruhiyyəsinin yüksək olmasını, ərazilərimizin tez bir zamanda düşməndən azad edilməsi kimi müqəddəs arzularını anlayışla qarşılayaraq, onlardan yalnız rəsmi məlumatlara istinad etmələri, dəqiqləşdirilməmiş məlumatları yaymamaları xahiş olunur.
Unutmayaq ki, biz məkrli düşmənlə üz-üzəyik, döyüş əməliyyatları barədə xoş məramla işlədilmiş qeyri-dəqiq məlumatlar da erməni tərəfinin mənafeyinə xidmət edə bilər", -məlumatda qeyd edilir.

SSS Appeals to Citizens – ‘Do not spread unverified info’
The State Security Service, one of the state institutions that contributes greatly to the information war, has warned citizens. The service reports that the Azerbaijani Army has been conducting a successful counter-offensive along the entire frontline and inflicting crushing blows to the enemy since 27 September 2020.
The President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev regularly informs the people on our recovered cities and villages and captured combat positions, military equipment and weapons through his televised appeals and official accounts on social networks. The Ministry of Defence keeps the public updated several times a day on successful military operations by the Azerbaijani Army and position shifts on the frontline.
‘Despite all this, the circulation of information on the liberation of certain residential areas and other operations conducted by the Azerbaijani Army on social media, that does not entirely reflect the truth, not only hinders our common cause but also builds the ground for misconceptions and complacency about an easy victory. Understanding the boosted victorious morale among our people and their sacred wish of seeing our lands liberated from the enemy as soon as possible, we request all to only refer to official sources and to not spread unverified information.
We must not forget that we stand face-to-face with an insidious enemy. Inaccurate information about military operations posted in good faith may end up serving the Armenian interests’, the communique reads.