Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin yaydığı yalan məlumatların məqsədi öz xalqını sakitləşdirmək və dünya ictimaiyyətinin diqqətini yayındırmaqdır
Ermənistanda hərbi qurumun nümayəndəsi hər gün həqiqəti əks etdirməyən məlumatlar və itkilər haqqında yalan statistikalarla mətbuat qarşısına çıxmağa məcburdur.
Müdafiə Nazirliyindən bildirilib ki, onun məqsədi cəbhədə böyük itkilərə məruz qalaraq bir-birinin ardından yaşayış məntəqələrimizi qoyub qaçan Ermənistan silahlı qüvvələrinin uğursuzluqlarını ört-basdır etmək, öz xalqını sakitləşdirmək və eyni zamanda, təxribat xarakterli belə məlumatlarla dünya ictimaiyyətinin diqqətini yayındırmaqdır.
Bir daha rəsmi olaraq bildiririk ki, Ermənistan tərəfindən fərqli olaraq Azərbaycan Ordusu humanitar atəşkəs rejiminə ciddi əməl edir.

False Information Spread by Armenian MoD Serves to Appease Citizens and Confuse International Community
The representatives of the Armenian military institution are forced to stand before the press every day, offering false information and statistics about the losses.
The Ministry of Defence reports that the goal is to cover up the failures of the Armenian armed forces, who have been fleeing our residential areas one after another as they suffer tremendous losses, appease the local population, and confuse the international community with such provocative information.
We once again state officially that, unlike Armenia, the Azerbaijani Army strictly follows the humanitarian ceasefire regime.