Ukraynanın nüfuzlu kütləvi informasiya vasitələri Ermənistan ordusunun cəbhədə təxribatına, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin əks hücuma keçərək bir neçə yaşayış məntəqəsini işğaldan azad edilməsinə dair məqalələr dərc ediblər.
Ukrinform, UNİAN, RBK-Ukrayna, 112.ua, Obozrevatel və digər saytlarda dərc edilən məqalələrdə Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinə istinadla Ermənistan silahlılarının törətdiyi təxribatlar, mülki şəxslərin öldürülməsi, Silahlı Qüvvələrimizin uğurlu əks hücum əməliyyatlar barədə məlumatlar yer alıb.
Qeyd olunur ki, Azərbaycan Ordusunun qoşun növləri və bölmələrinin həyata keçirdiyi uğurlu əks-həmlə əməliyyatı nəticəsində işğal altında olan bir sıra kəndlərimiz, vacib yüksəkliklər və əlverişli ərazilər azad olunub.
Cəbhənin Füzuli–Cəbrayıl istiqamətində hərbi əməliyyatlar nəticəsində uzun illər ərzində düşmən işğalındakı Füzuli rayonunun Qaraxanbəyli, Qərvənd, Kənd Horadiz, Yuxarı Əbdurrəhmanlı, Cəbrayıl rayonunun Böyük Mərcanlı və Nüzgar kəndləri azad edilib.

Ukraine’s influential media outlets published articles about Armenia’s military provocation on the frontline, the launch of a counteroffensive by the Azerbaijani Army and the liberation of several settlements from the Armenian occupation.
Ukrinform, UNIAN, RBC-Ukraine news agencies, 112 Ukraine TV channel, Obozrevatel portal and other news websites, citing Azerbaijan’s Defense Ministry, covered Armenia’s military provocations, the killing of civilians by Armenian armed forces and the successful counteroffensive operations conducted by the Azerbaijani Army.
The Ukrainian-based media outlets noted that as a result of successful counteroffensive operations, the Azerbaijani Army liberated several villages and strategic heights from the Armenian occupation.