Beynəlxalq təşkilatlar rayonlarımızın raket zərbələrinə məruz qalması barədə məlumatlandırılıb
Oktyabrın 22-də Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsinin rəisi general-mayor Hüseyn Mahmudov tərəfindən ölkəmizdə akkreditə olunmuş xarici hərbi attaşelər və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizdəki nümayəndələri üçün növbəti brifinq təşkil olunub.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidməti bildirib ki, brifinqdə Ermənistan Respublikasının münaqişədə birbaşa iştirakı, Ermənistan ərazilərindən döyüş əməliyyatları zonasından aralıda yerləşən Qəbələ, Kürdəmir və Siyəzən rayonlarında yaşayan dinc əhalinin və mülki infrastrukturun raket zərbələrinə məruz qalması, eləcə də humanitar atəşkəs razılığına əməl etməyərək açıq şəkildə onu pozması haqqında ətraflı məlumat verilib.
Əlavə olaraq, işğaldan azad edilən Cəbrayıl, Füzuli və Zəngilan rayonlarının ərazilərində inzibati yaşayış mərkəzlərinin, tarixi-memarlıq və dini abidələrinin dağıdılması və talan edilməsi, eləcə də döyüş texnikasının tibbi təyinatlı texnika adı altında döyüşlərdə istifadə edilməsi barədə də məlumat diqqətə çatdırılıb.

International organizations were informed about rocket attacks on our regions
On October 22, the Chief of the International Military Cooperation Department of Ministry of Defense, Major General Huseyn Mahmudov gave another briefing for the foreign military attachés and representatives of the international organizations accredited to the Republic of Azerbaijan.
During the briefing, the guests were informed about direct involvement of Armenia to the conflict, missile attacks from the territory of Armenia to the civilian infrastructures and peaceful population living in the regions far away the combat operations zone – Gabala, Kurdamir and Siyazan regions, as well as vivid violation of the humanitarian truce by Armenia.
Furthermore, destruction and loot of the settlements, historical-architectural as well as religious sites of the liberated regions – Jabrayil and Fuzuli region, and misuse of combat vehicles as a medical means in combat operations were emphasized through the meeting.