Gürcüstanın report.ge, 24news.ge portalları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sentyabrın 27-də cəbhədəki vəziyyətlə bağlı xalqa müraciətini yayıb.
Azərbaycan, gürcü, rus və ingilis dillərində yayılan məlumatlarda Azərbaycan Prezidentinin nitqi oxuculara təqdim olunur.
Prezident İlham Əliyevin nitqinin yayıldığı məlumatlarda deyilir: “Bu gün səhər Ermənistan silahlı qüvvələri bir neçə istiqamətdən müxtəlif növ silahlardan, o cümlədən ağır artilleriyadan istifadə edərək bizim yaşayış məntəqələrimizi, eyni zamanda, hərbi mövqelərimizi atəşə tutmuşdur. Düşmən atəşi nəticəsində mülki əhali və hərbçilərimiz arasında itkilər, yaralananlar var. Allah şəhidlərimizə rəhmət eləsin! Onların qanı yerdə qalmayacaq. Azərbaycan Ordusu hazırda düşmənin hərbi mövqelərinə atəşlər, zərbələr endirir və bu zərbələr nəticəsində düşmənin bir çox hərbi texnikaları sıradan çıxıb. Bu, erməni faşizminin növbəti təzahürüdür”.
Bildirilir ki, son vaxtlar Ermənistanın Azərbaycana qarşı hərbi təxribatları müntəzəm xarakter almışdır. İyul ayında Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Tovuz istiqamətində yenə də artilleriya atəşi nəticəsində hərbçilərimiz və bir mülki şəxs həlak olmuşdur. Heç kəsə sirr deyil ki, ilk atəşi, o cümlədən artilleriya atəşini Ermənistan açıbdır və ilk həlak olanlar da məhz Azərbaycan hərbçiləri olmuşdur. Azərbaycan düşmənə layiqli cavabını verdi və düşmən bir santimetr irəliyə gedə bilmədi. Düşmən dayandırıldı, ölkəmizin ərazi bütövlüyü qorundu. Sarsıdıcı zərbələr nəticəsində Ermənistan tərəfi məcbur olub acı məğlubiyyətlə razılaşdı.

Georgia’s report.ge and 24news.ge portals covered the address voiced by Azerbaijani President Ilham Aliyev to the nation on September 27 regarding the situation on the frontine.
The news reports were released in the Azerbaijani, Georgian, Russian and English languages.
“Armenian armed forces fired on our settlements, as well as our military positions, from several directions this morning, using various types of weaponry, including heavy artillery. As a result of the enemy fire, there are casualties among the civilian population and our servicemen. Some people have been wounded. May God rest our martyrs in peace! Their blood will not remain unavenged. The Azerbaijani Army is currently firing on the enemy's military positions, and as a result of these strikes, many units of the enemy's military equipment have been destroyed. This is another manifestation of Armenian fascism.
Armenia's military provocations against Azerbaijan have become regular of late. In July, our servicemen and a civilian were killed as a result of artillery fire in the direction of Tovuz on the Armenian-Azerbaijani border. It is no secret that the first fire, including artillery fire, was opened by Armenia, and the first victims were Azerbaijani servicemen. Azerbaijan gave a fitting rebuff to the enemy and they could not move an inch forward. The enemy was stopped and the territorial integrity of our country was protected. As a result of the crushing blows, the Armenian side was forced to accept a bitter defeat,” the Georgian portals cited President Ilham Aliyev as saying.