Rəcəb Tayyib Ərdoğan: Ermənistan ikinci atəşkəsi də pozaraq Azərbaycana hücumlar etdi
Qarabağda yaşananlar bizə ayrı-seçkiliyin göz yaşlarından başqa bir nəticə gətirmədiyini göstərib. Biz elə buna görə azərbaycanlı qardaşlarımızın yanındayıq.
Bu fikirləri Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan rəhbərlik etdiyi Ədalət və İnkişaf Partiyasının (AKP) Şırnak təşkilatının konfransındakı çıxışında səsləndirib.
Minsk qrupunun fəaliyyətsizliyini sərt şəkildə qınayan Rəcəb Tayyib Ərdoğan deyib ki, azərbaycanlı qardaşlarımız işğal altındakı torpaqlarını azad etmək üçün mübarizə aparırlar. Bu, onların haqq işidir. “Rəbbim yardımçıları olsun. İnanıram ki, işğal altındakı bu torpaqları ermənilərdən qurtaracaqlar. İnşallah, bunu uğurla başa gətirsinlər”, - deyə Türkiyə Prezidenti vurğulayıb.
Dövlət başçısı bildirib ki, ikinci dəfə atəşkəs elan olunsa da, Ermənistan yenə Azərbaycana hücum etdi. Avropa hələ də səsini çıxarmır, Türkiyə isə susmayacaq. Biz haqqın və haqlının yanındayıq.

Turkey is always close to the Azerbaijani brothers, Turkish President Recep Tayyip Erdogan said, Trend reports.
Erdogan made the remark at a conference of the Shyrnak organization of the Justice and Development Party (AKP) led by him.
Strongly condemning the inactivity of the OSCE Minsk Group, Erdogan said "Azerbaijani brothers are fighting for the liberation of the occupied lands. This is their rightful cause. I believe that the occupied lands will be liberated from the Armenian occupation,”
“Despite the announcement of a humanitarian ceasefire for the second time, Armenia again attacked Azerbaijan. Europe is still silent, but Turkey will not be silent. We are for justice and with those who are right,” said Erdogan.